ÜST REKLAM

logo

reklam
08 Nisan 2017

YERAL: YİNE KİMYASAL SİLAH MASALI

 

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral, geçtiğimiz günlerde Suriye’nin İdlip kentinde meydana gelen olaydan sonra ortaya atılan kimyasal saldırı iddiaları ile ilgili açıklamada bulundu.

EHDAV Genel Başkanı Yeral, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ”Dünyada Kimyasal silah üretip pazarlayan sayılı ülkeler bellidir ve herkesin malumudur. Ama uluslararası Emperyalizm ile Siyonizm ne zaman sıkışsa veya bir ülkeyi işgal etmek istese, hemen kimyasal silah gündeme geliyor. Bunu artık çocuklar bile biliyor ve izliyor.

Yakın tarihte, İran’a karşı cani Saddam’ı en güçlü silah ve devasa imkanlarla destekleyen ABD ile Batı, onun son kullanma tarihi bitince, yine aynı kimyasal silah hikayeleriyle, Saddam’ı devirmekle kalmadılar, milyonlarca masumu öldürdüler, yüz binlerce kadının ırzına geçtiler, cami ve mescitlerde basketbol oynayıp kadınlı – erkekli çırılçıplak pozlar verdiler, K. Kerimi yaktılar, ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerine konup, tarihi ve kültürel hazinelerini çaldılar, talan ettiler… Sadece bu mu, o da değil! Irak’ın kuzeyinde Kürdistan, ortasında Sünni, Güneyinde de Şii devletçiği oluşturup, Halkları arasında bitip tükenmeyecek ırki ve mezhebi savaş ateşini yaktılar. Birkaç yıl sonra da, “Irak’ta hata ettik, kimyasal silah falan yoktu” kuru, bir o kadar da çirkin özrü geldi.” dedi.

 

”KİRLİ OYUN TEZGAHLANIYOR”

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral, geçtiğimiz yıllarda Irak için öne sürülen kimyasal silah iddiasının bu sefer Suriye’ye müdahale zemini oluşturmak için sürüldüğünü dile getirirken, Yeral, açıklamasının devamında; ”Şimdi aynı kirli oyunu Suriye için tezgahlamak istiyorlar. 6 yıldır her türlü silah ve imkanla destekledikleri çok uluslu teröristler (El-Kaide, ÖSO, Nusra, IŞİD ve saz arkadaşları), Suriye Devleti – Halkı – Ordusuyla baş edemeyince, yıllardır tekrarladıkları yalanlara sarıldılar. Neymiş Esad, İdlib’te kimyasal silah kullanarak, çoğu çocuk ve kadın yüzlerce masumu öldürdü. Suriye ile tarafsız kaynaklar, bunu kesin bir dille reddetmesine rağmen, ABD ile yandaşları suçu Esad’a atmakta kararlılar. Oysa 6 yıldır süren bu kirli savaşa baktığımızda, çok uluslu teröristlerin defalarca kimyasal silah kullandıklarını, bizzat övünerek görüntülerle itiraf ettiklerini görürüz. Bize sorarsanız, her kim ve nerede masum insanlara kimyasal silah kullanmışsa, Mevlam onu kahr-u perişan etsin inşallah!. Ama bu kirli saldırıdan hemen sonra ABD, AB ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’ye kapsamlı saldırıdan bahsetmeleri, burnumuza çok kötü siyasi, ekonomik ve ideolojik kokular getirmektedir. Biz, BOP dahilinde Türkiye’nin bölünmesini istemediğimiz için Irak’ın da, Suriye’nin de bölünmesini ve askeri müdahaleye maruz kalmasını istemiyoruz. Sonuçta, milyonlarca masum insanın canı ile başta ülkemiz ve kardeş ülkelerin bütünlüğü her proje, makam ve siyasi geleceğin üstündedir. Selam ve muhabbet ile.” ifadelerine yer verdi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

 

 

Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?