ÜST REKLAM

logo

reklam

YERAL: KAHROLSUN MEZHEPÇİLİK / IRKÇILIK!..

 

 

 

 

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral, Suriye savaşının başlaması ile birlikte ilimize ve ülkemize akın eden Suriyelilerden dolayı Arapça yazıların, tabelaların her yerde olmasından dolayı mezhepçilik ve ırkçılık yapanlara sert tepki gösterdi.

Yeral, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ”Yakın Tarihe Kadar Nice Nenemiz – Dedemiz, Türkçe Bilmiyor Diye Sayısız Hakaret ve Aşağılamalar Görmüş ve Gözyaşı Dökmüştür. Nice Düğünümüz Bir Arapça Şarkı Yüzünden Polis / Jandarma Tarafından Basılmış ve Dağıtılmıştır. Nice Amcamız – Dayımız Ana Dilinden Bir Kaç Kelime Arapça Konuştu Diye Okul – Mahkeme – Resmi Dairelerden Kovulmuş, Hatta Ceza Bile Yemiştir!

Ama Şimdi Vatanlarını Terk Edip Kaçan ve Öfkelerinden(!) Dolayı Bir Araya Gelmiş Suriyeliler Hatırına, Güzelim Türkiye’nin H. Alanlarından Oto Garlarına, AVM’lerinden Otellerine, Resmi Dairelerinden Sokaktaki Dükkana Kadar, Her Taraf Arapça Tabela, İlan ve Notlarla Dolduruldu. İyi de, Vergisini Uslu uslu Ödeyen, Askerliğini Zamanında Yapan ve Gerektiğinde Bu Cennet Vatan Uğruna Severek Şehit Olan Kendi Öz Vatandaşına Bu Kaba ve Faşist Muamele Reva Görülürken, Kendi Vatanlarına İhanet Edip Onu Çok Uluslu Işid ve Nusracılara Teslim Eden Suriyelilere, Bu Kadar Hizmet Neden, Niçin?..

Tek Kelimeyle; Kahrolsun Mezhepçilikle, Kahrolsun Irkçılık, Kahrolsun Ayrımcılık!..” ifadelerini kullandı.

Haber:ali doğru Foto:haber merkezi

 

Share
849 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?