ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Şubat 2017

YERAL: DİLİNİ UNUTAN TOPLUM, SAYGINLIĞINI VE HÜRRİYETİNİ KAYBEDER!

 

EHDAV Genel Başkanı Ali Yeral, Dünya Dil Günü münasebetiyle açıklama yayımlayarak, anadilin önemine vurgu yapan ifadelerde bulundu.

Yeral, Dünya Dil Günü ve anadil ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ”Başta Resmi Dilimiz Türkçe ve uluslararası dil İngilizce Olmak Üzere, Bir Çok Dili Tabi ki Öğrenelim, Öğretelim, Konuşalım. Ama Kesinlikle Ana Dilimiz Arapçayı Unutmadan, Daha Doğrusu Birilerinin Oyununa Gelerek ve Aşağılık Kompleksine Kapılıp Ona Sırtımızı Dönmeden.

Her Halde “Her Lisan Bir İnsandır”, Ama Unutmayın; Dilini Unutan Toplumlar Dinini, Tarihini, Kültürünü, Hürriyetini ve Saygınlığını Unutmaya ve Bilahare de Yok Olmaya Mahkumdur. Emevi-Abbasi-Osmanlıların Bitiremediği Dil İle Kültürümüzü 20 Yılda Kaybedenlerin Sevinmeleri Değil, Aynaya Bakıp Kendilerini Sorgulamaları Lazımdır.

Öyle Bir Konuma Ulaştık ki, Nenelerimizin Türkçe Bilmediği, Torunlarının da Ana Dilleri Arapçayı Bilmediği, Dünyanın Başka Benzeri Olmayan Tek Tuhaf Toplumuyuz. Birileri Artık Olanlardan Utanır ve Silkinip Kendine Gelir Diye Böyle Yazıyorum. Sonra Yarası Olan da Rahatça Gocunabilir, Bizden Yana Hiç Bir Sıkıntı Yoktur.”

Haber-foto:nazlı hüzmeli

 

Share
729 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?