YERAL: ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLEYE! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

YERAL: ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLEYE!

Bu haber 14 Mart 2017 - 9:41 'de eklendi ve 283 kez görüntülendi.

 

 

Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Ali Yeral, Hollanda’nın önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçuş iznini iptal etmesi, sonrasında Rotterdam Başkonsolosluğu önünde bekleyen Türk kökenli vatandaşlar ile buluşmak isteyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı 5 saat bekletip Almanya’ya gitmesine neden olan Hollanda krizi sonrası bir açıklama yaptı.

Daha önce Türkiye’nin AB ülkelerinde vizesiz girişinden, AB’ye tam üyeliğinden bahsedildiğini hatırlatan Yeral, Hollanda’nın tavrını ve yaşanan krizi kınadığını söyledi

Yeral, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Yaptığımız araştırmada, 298 nolu yasamızda; “Yurt dışı ile temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz” maddesini görünce doğrusu çok şaşırdık ve olanlara da üzüldük. Zira durum böyle iken, ülkemiz tarihinde benzeri olmadığı kadar, niye küçük düşürülsün ve itibarı ile gururu basit siyasi oyunlara alet edilsin? Güzel ülkemizin 814.578 km karelik devasa alanı, sizin siyasi propagandanızın neyine yetmiyor? Sonra, kendi seçimlerinde bile normalde olmayan, avrupa ülkelerindeki bu seçim propaganda aşkınız, durup dururken nereden icap etti? Diyeceğimiz o ki; güzel ülkemizin uluslar arası çıkarları, dünyadaki itibarı ve geleceği hiç bir parti, kişi, makam, inat ve kaprise feda edilmemelidir. Doğrusu, gidişat pek hayra alamet değil, ama her şeye rağmen Allah sonumuzu hayır eylesin inşallah!”

Haber-foto:Ümit sağaltıcı