Yer    : Mağaracık Orta Okulu Önü - Ayhan Kara Vakfı yolu - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

  Yer    : Mağaracık Orta Okulu Önü – Ayhan Kara Vakfı yolu

Bu haber 14 Haziran 2017 - 9:30 'de eklendi ve 109 kez görüntülendi.

 

Konu : Rögar Kapağı

SUÇ   : ÇOCUKLAR ÜZERİNDE ZIPLIYOR

İlçemizde Ayhan Kara Vakfı’nda Ayhan Kara’nın doğal sanatlar sergisine katılmak üzere yola çıkıyoruz. Adres Mağaracık, ilçemizde birçok noktanın hizmet görmediği bir tarafa bırakılırsa; hizmet gören noktalarda da iş takipsizliği, işi yapanlarca rehavete kapılmaya işi eksik yapmaya neden oluyor.

Ayhan Kara Vakfı’na çıkarken evhamlı ve kederli bir nene yolumuzu çeviriyor ve derdini anlatıyor; torunlarına beddua ede ede, “kızım bak burada bu çukur var. Zamanında buranın bakımı yapıldı. Bakım sırasında sanırım buraya kapak koyulmalıydı. Ben bilmem bu onların işi onlar ne yapılması gerektiğini kendileri bilir. Buraya kapak gelecek diye bir gün, bir hafta, bir ay bekledik; yetmedi, hala bekliyoruz.  Buradan dere geçiyor. Çocuklarımız çukura düşmesin diye, birileri burada bu kapağı koymuş ama çocuk bu ne bilsin. Habire geliyor bizim torunlar bunun üzerinde zıplayıp duruyorlar.

Torunlarım, inşallah üzerinde zıplarken düşerler. Ayaklarını kırarlar da öğrenirler ne anlattığımı.

Kızım sen beni dinle, git reise söyle. Buranın temizlenmesi gerek. Bak bu ağaçların altına bir iki sandalye atılsa, yol düzeltilse fena mı olur ha kızım. Buraya gelenler dinlense nefes alsa nasıl olur? Burayı yapanlar bu çukura unutmuş kapak koymayı. Sen Reise söyle o halleder emi kızım. Reisimiz efendi çocuk, halk çocuğu bizim mağdur olmamızı istemez. Kızım çocuk düşse buradan çıkamaz, bunu söyle! Selamımızı da söyle. Biz ona oy verdik, bizi yarı yolda bırakmasın” demez mi?

Şimdi bu nenemize ne kadar anlatsam, “neneciğim, Başkanın bu durumdan haberi yoktur. O arada gelir inceleme yapar bir foto çekinir ‘sorun hal olmuştur’ der çıkar gider. Nereden bilsin sonradan çalışmaların yarım kalacağını? İnsan hayatını tehlikeye sokacağını ! Hoş anlatsam da nene anlamayacak gibi, bir kelam etmeme müsaade etmiyor. Çözülsün diyor başka bir şey demiyor !

Ben de diyemedim ki bir türlü; neneciğim başkan konuşmamızı istemez, ‘dilekçe sun’ der, oda Allaha havale. Diyemedim ki, neneciğim ben soru sormaya gelince toplantıdan çıkarıldım, hak arayamadım! Şimdi nasıl gidip reise durumu anlatayım diye?

Neyse çok uzatmayayım kapıdan kovulan bacadan girer misali Sayın Reis, bu nenemizi bir dinleyi ver  gayri..

Haber-Foto: Ümit Sağlatıcı (Kara mizah)

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı