ÜST REKLAM

logo

reklam
13 Aralık 2016

YENİ YIL YAKLAŞIYOR, UMUTLAR ARTIYOR!

dsc_0080

2016 yılının sonuna yaklaşırken, yeni yılın hareketliliği heyecanı ve umutları ilçemizde de artmaya başladı.

YENİ YIL YAKLAŞIYOR, UMUTLAR ARTIYOR!

Suriye savaşının başladığı 2011 yılından bu yanan yaşanan ekonomik buhranda ilimizin her yıl 10 milyar dolar civarında kaybının olmasına rağmen esnaf ve vatandaşlar her yıla umutla girmeye çalışıyor.

Dolar üzerinden daire kiralayan vatandaş, ürününü dolar üzerinden satın alarak eken çiftçi, yine dolar üzerinden işletme açan esnaf, doların yükselmesinden dolayı yaşadıkları sıkıntıları yeni yıl ile birlikte atlatmak ve yeni yılda verimli bir süreci geçirmenin telaşında.

Komşu ülke Suriye’de yaşanan savaşın kapımızın dibinde olmasından ve Rusya ile yaşanan gerginlikten dolayı yaşanan krizler ve ilçemiz vatandaşlarının ekmek kapısı olan Suudi Arabistan’ın ekonomik krizin eşiğinde olmasından kaynaklı endişeli olan ilçemiz halkı, yeni yıl ile birlikte bütün krizlerin aşılmasını umut ediyor.

Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de vatandaşların umut beslediği noktalardan bir tanesi de yılbaşında çekilecek olan Milli Piyango çekilişi olarak gözüküyor.

İlçemizde bulunan Abdullah Cömert Alanı’nda standlar açıp Milli Piyango biletleri satarak geçimini sağlayan seyyar bilet satıcıları, halkımızın umut bağladığı Milli Piyango çekilişi için umut dağıtıyor.

Bu yıl Milli Piyango büyük ikramiyesinin 60 milyon lira olması halkımızda büyük bir heyecan yaratırken, bu rakam halkımıza tarımda yaşanan hüsranı, dolar fiyatının yükselmesini, Rusya ile yaşanan gerginliği ve kapımızdaki savaşı bir günlüğüne unutturacak gibi duruyor.

Konu ile ilgili görüştüğümüz seyyar bilet satıcıları ile vatandaşlar ”her yıl olduğu gibi bu yıl da bütün sıkıntılarımızı 31 Aralık’ta bir günlüğüne de olsa unutmak istiyoruz; ancak bu sıkıntıları bir günlüğüne unutsak da asıl umudumuz savaşın bitmesi, ülkemiz ekonomisinin düzelmesi dolayısıyla ilimize ve ilçemize de olumlu yönde yansımasını umut ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Share
843 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?