Yeni Mahalle’den Çevreye Anlamlı Etkinlik “ÇEVRE BEKÇİYLE DEĞİL, SEVGİYLE KORUNUR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Yeni Mahalle’den Çevreye Anlamlı Etkinlik “ÇEVRE BEKÇİYLE DEĞİL, SEVGİYLE KORUNUR”

Bu haber 12 Nisan 2022 - 13:01 'de eklendi ve 363 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Meclis Üyesi Sinem Kayıkçı Karaali, Yeni Mahalle sakinleriyle birlikte hem farkındalık oluşturmak hem de öğrencilere örnek olmak amacıyla kendi caddelerinde fidan dikme etkinliği gerçekleştirdiler. 7’den 70’e herkesin destek verdiği etkinlikte çocuklar fidan dikmenin heyecanını yaşadılar.   

Etkinliğe katılım göstererek gerçekleştirilen organizasyonun bütün ilçeye örnek olmasını temenni eden Yeni Mahalle Muhtarı Bechet Deniz; “Yeni Mahalle’den seçilen sevgili Sinem hanım meclis üyemiz sağ olsun hep farkındalık yaratan projelere imza atıyor. Bu projenin mimarı kendisidir. Hem mahallem adına hem de Samandağ adına yaptığı başka projeler içinde kendisine teşekkür ederim. Kendi mahallelim olması itibariyle biz gurur duyuyoruz. Tekrar teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin amacı farkındalık yaratmak. Bu ilçe hepimizin, her şeyi yetkili kurumlardan beklemeye gerek yok. Tabi onlarında görevlerini yerine getirmesi lazım. Biz kimseye kıyak geçmiyoruz ama yetişemediği durumlarda halkın kendisi bu tür etkinlikleri düzenleyerek, ağacını kendisi dikerek, evinin önünü temizleyerek, inşaatını yaptığı zaman bozduğu kaldırımı, ufak tefek şeyleri kendisi hallederek İlçemizin daha güzel görünmesine katkı sunabilirler. Etkinliğin amacı da bu aslında. Ben tekrar Sinem hanıma çok teşekkür ediyorum. Samandağ Belediyesi’ne de bu konuda bizlere destek oldukları için kendilerine de teşekkür ediyorum. Diğer meclis üyelerimizi de aramızda görmek isterdik ancak yoklar. Sorun değil inşallah bu etkinlik diğer bütün mahallelerimize örnek olur diğer meclis üyelerimizde kendi mahallelerinde böyle bir etkinliğe imza atarlar. Ben tekrardan teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

Hem öğrencilerin eğlenebilecekleri hem farkındalık oluşturabilecekleri bir etkinliğe imza atan Samandağ Belediye Meclis Üyesi Yeni Mahalle’nin sevilen ismi eğitimci Sinem Kayıkçı Karaali; “Biz Yeni Mahalle’nin küçük bir caddesi olarak güzel bir farkındalık yaratmak istedik. Dedik ki mahalledeki çocuklar cadde üzerinde fidan diksinler. Kapılarının önünü temizlemeyi öğrensinler. Hem herkes kendi diktiği ağacı koruyabilsin diye böyle güzel bir etkinlik düzenledik. Bütün mahalleli olarak buradan diğer caddelere, diğer mahallelere aslında Samandağ’ına Hatay’ın tümüne sesleniyoruz. Biz diyoruz ki Çevre bekçiyle değil sevgiyle korunur. Dolayısıyla yöneticilerimize tabiki yönetimdeki herkese ihtiyacımız var ama herkes kendi kapısının önünü güzel görmek istediği şekilde bu tarz organizasyonlarla toparlarsa Samandağ’ın çok güzel bir yer olacağını düşünüyoruz. Örnek olsun. Küçük bir caddeyle başladık umarız fidan dikimini Samandağ’ın her yerine bu etkinliklerle sürdürürüz.” Dedi.

Daha yeşil ve daha güzel bir Samandağ için farkındalık yaratmak amacıyla Meclis Üyesi Sinem Kayıkçı Karaali ve yeni mahalle sakinleri tarafından yapılan ağaç dikme etkinliğine Belediye Başkan Vekili Volkan Sağaltıcı, Belediye Meclis Üyelerinden Sinem Kayıkçı ve Ayhan Boğday, Yeni Mahalle Muhtarı Behçet Deniz ve mahalle sakinleri katıldı.

Etkinliğe katılım gösteren Başkan Vekili Volkan Sağaltıcı yaptığı açıklamada; “Bu anlamlı etkinliğin diğer mahalle ve caddelerimize örnek oluşturmasını temenni ediyoruz. Daha yeşil bir Samandağ’ı birlikte inşa edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı