Yeni Mahallede Trafik Kuralları Farkındalık Etkinliği Dikkat Çekti MİNİKLERDEN CEZA ÜSTÜNE CEZA « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Yeni Mahallede Trafik Kuralları Farkındalık Etkinliği Dikkat Çekti MİNİKLERDEN CEZA ÜSTÜNE CEZA

Bu haber 07 Haziran 2022 - 12:48 'de eklendi ve 368 kez görüntülendi.

        Samandağ Belediyesi Meclis Üyesi Eğitimci Sinem Kayıkçı, Yeni Mahalle Sakinleri ve öğrenciler caddelerinde sürekli olarak trafik kazası olduğunu belirterek durumun önüne geçmek için trafikte kurallara uymayan, emniyet kemeri takmayan sürücüleri uyardıkları bir etkiniğe imza attılar.

Emniyet kemeri takmayan, kask takmayan, hız yapan sürücüleri durdurup ceza kesen, kurallara uyan sürücülere ise şeker ikram eden öğrenciler trafikte kurallara uyulması gerektiğinin önemine vurgu yaptılar.

Özellikle miniklerin büyük rol aldığı etkinliğe Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Yeni Mahalle Muhtarı Behcet Deniz ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.

Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük katılım gösterdiği etkinlikte; “Sinem hocamızın ve sevgili öğrencilerimizin trafik kurallarına uyulması noktasında sürücüleri uyardıkları etkinliğe katılım gösterdik. Öğrencilerimiz bu konuya duyarlılık göstererek caddelerinden geçen ve trafik kurallarına uymayan sürüleri durdurarak ceza kestiler. Kurallara uyan vatandaşlarımızı da alkışa tuttular. Çocuklarımızın bu konuda duyarlılık göstermeleri beni çok mutlu etti. Ancak eğitimle duyarlı bireyler yaratabilir. Bu anlamda Sinem hocamıza ve bu etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür eder, bu konuda yapılması gereken ne varsa yapmaya çalışacağımızı ifade etmek istiyorum.” Dedi.

Meclis Üyesi Eğitimci Sinem Kayıkçı gerçekleştirdiği etkinlik üzerine yaptığı açıklamada; “Trafik ihlallerine, hıza, insan yaşamının hiçe sayılmasına tepki olarak, Yeni Mahalle Kütüphanemizin önünde çocuklarla farkındalık etkinliği gerçekleştirdik.

Trafikte, Kaymakamımız Murat Kütük, Emniyet Müdürümüz Asuman Karacık  ve Görevli Trafik polisleri, kontroller ve uyarılar yaparak, mahallemizdeki  güvenlik talebimizi dinlediler, farkındalık yaratmamıza destek oldular.Trafik ihlalleri, ihmaller, kusurlar çok önemli. Önce kendimizden başlayarak, yaşamın kutsallığına inanmalıyız…

Mahalle sakinlerimiz, trafik ihlalleriyle, ihmalleri ile ilgili taleplerini dile getirdiler. Çocuklar, sürücülere ceza yağdırdı, Kurallara uyanlara şeker ikram edilerek, yaşama değer verenler alkışlandı.

Eğitim Kutsaldır, sorunları dayanışmaya ve çözüme inanarak sahiplenmeliyiz.

Çocukların, pankartlar, balonlar, alkışlarla eşlik ettiği trafik eylemimiz, tüm sürücülere yapılan çağrıyla sonlandı.

Trafik Kazalarında Canlar Gitsin İstemiyoruz

Trafik Kusurları Yok Edilmeli, Çocukların Sokaklardaki Özgürlüğü Korunmalı, Hız, Ağır Araçların Tehtidi, Genç, Yaşlı, Çocuk Herkesin Hayatını Riske Atıyor. Eğitim Her Alanda Değerlidir,

Kendi Haklarının Bilincinde Bireyler Olmalı, Yaşamı Birlikte Sahiplenmeliyiz. Etkinlimize katılım gösteren herkese ve mahalle muhtarımız Behçet Deniz’e teşekkürler.” İfadelerine yer verdi.

Sürücüleri uyarmak noktasında öğrencilere destek olan Yeni Mahalle Muhtarı Behçet Deniz; “Sokaklarımızın asfalt veya parke taşı kaplaması yapıldıktan sonra araç kullanan vatandaşlarımızın hızlı gitmemesi için trafik kurallarına uyarak araç kullanması gerektiği, konusunda uyarmak, toplumda duyarlılık yaratmak için Meclis Üyesi Eğitimci Sayın Sinem Kayıkçı’nın önerisi, sayın kaymakamımız ve emniyet müdürümüzle birlikte Yeni Mahalle Sait Karaali Caddesinde etkinlik gerçekleştirdik.

Saygıdeğer Samandağ halkı gideceğimiz yere 5 dakika erken varacağız diye hem kendimizin hem de başka vatandaşlarımızın hayatını tehlikeye atmadan trafik kurallarına uyarak araç kullanalım.

Ben etkinliğe katılım gösteren Samandağ İlçe Kaymakamı Sayın Murat Kütük’e, Emniyet Müdürümüz Sayın Asuman Karacık’a ve bu etkinliğin organizasyonunu gerçekleştiren değerli öğretmenimiz Sinem Hanıma halk adına teşekkür ediyorum” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı