ÜST REKLAM

logo

reklam

Yeni Bir Televizyon Kanalıyla tanıştım KÜLTÜR TÜRK

 

merdan-yanardag-v

Merdan Yanardağ, yeni haber kanalının açılışını duyurdu. ”Televizyon haberciliğine yeni bir nefes… Sinsi yandaşlığına, havuz sefaletine mahkum değilsiniz. Artık gerçeğin gür sesi geliyor” dedi.

Haber kanallarının bir birinin kopyası haline geldiği, siyasal ve toplumsal muhalefetin her geçen gün sesinin daha da kısıldığı bir yayıncılık ortamında Türkiye bir sistem değişimine doğru hızla giderken bu dengeyi değiştirmek için yeni bir haber kanalı yayına giriyor.

Kültür Türk adı ile bir süredir test yayını yapan Tele1, 21 Aralık 2016 tarihinden itibaren hafta içi her sabah 08.00’de yayınlarına başlıyor.

 NEDEN YENİ BİR HABER KANALI?

Türkiye’de genel izleyiciye ulaşan nitelikli muhalif televizyon kanalı alanında büyük bir boşluk yaşanıyor.

Cumhuriyetçi ve toplumcu bir anlayışla muhalif çizgi izleyen televizyon kanalları ya kapatıldı ya da mali ambargolar altında yayınını sürdüremez duruma düşerek alanı terk etti. Bazıları ise, muhalif ya da solcu olmayı yayıncılık yapmak için yeterli görüp, meslek ilkelerine özen göstermediklerinden başarısızlığa uğradı.

Türkiye’de bugün gerçek ve objektif habercilik alanı, neredeyse boş durumda. Büyük bir izleyici kitlesi kendi televizyonunu bekliyor.

Ve işte bu beklentiye yanıt verecek yeni bir televizyon kanalı yayına başlıyor.

Bir süredir deneme yayınlarını sürdüren Kültür Türk, 21 Aralık 2016 tarihinden itibaren hafta içi her sabah 08.00’de haberin ve gündemin gerçeğiyle televizyon yayıncılığında yeni bir pencere açacak.

Her sabah Musa Özuğurlu’nun sunacağı Gün Başlıyor Programı ile başlayacak canlı yayın kuşaklarımız, öğleyin Duygu Özel’in sunacağı Gün Akıyor, akşamüzeri Ümit Zileli’nin sunacağı Gün Dönüyor ve Defne Sarısoy’un sunacağı Ana Haber Bülteni ile devam edecek. Merdan Yanardağ ve Emre Kongar her gün yorum ve değerlendirmeleriyle ekranda olacak.

Kültür Türk kısa süre sonra yoluna Tele 1 ismiyle devam etmeye başlayacak. Ve asıl sürprizler de Tele 1 isminin ekranda görülmesiyle birlikte başlayacak.

MERDAN YANARDAĞ KANALIN KURULUŞUNU DUYURDU

Cesur gazeteci ve televizyoncu Merdan Yanardağ, Genel Yayın Yönetmeni, programcı ve yorumcu olarak görev yapacağı Tele1’in açılışını sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu.

“Merkez medyanın sinsi yandaşlığını, korkaklığını, gerici medyanın kuşatmasını kıracağız” diyen Yanardağ, yeni kanalın yayın ilkelerini ve kadrosunu da açıkladı.

İşte Yanardağ’ın o açıklamaları:  “Türkiye’nin yeni haber kanalı Uydu ve D-Smart üzerinden yayında.. Şimdilik Kültür Türk adıyla yayın yapan televizyonun adı ‘TELE 1″ olacak.”

“Ben de Türkiye’nin yeni haber kanalında olacağım. Genel Yayın Yönetmeni, programcı ve yorumcu olarak görev yapacağım. Yeni ve muhalif haber kanalında merkez medyanın ekran vermediği çok önemli ve sürpriz isimler olacak.”

“Yeni haber kanalı Türksat 4-A Uydusu ve D-Smart 273, Digiturk Uydu Paketi 230. sırada bulunuyor.. Uydu Frekansı; 11 824, Sembol Rate; 8000, Vertical. Yakında Digiturk ve kablolu yayında da (Tele-dünya ve Tivibu) olacağız.”

“Türkiye’nin demokratik dengelerini kuracağız. Hayırlı olsun!”

“Yeni haber kanalı tamamı profesyonel, alanının yetkin isimlerinden oluşan bir kadro tarafından yapılacak. Bazı simler şöyle; Merdan Yanardağ, Emre Kongar, Enver Aysever, Ümit Zileli, Haluk Şahin, Musa Özuğurlu, Ataol Behramoğlu, Doğan Yurdakul, Duygu Özel, Haluk Şahin, Hakan Aksay, İsmail Kuday, Tuncay Mollaveyisoğlu, Ömer Ödemiş, Nahit Duru, Yılmaz Polat, Derya İzbul, Mehmet Güç, Necati Yıldırım, Atakan Sönmez, Tufan Akçen, Çağlar Tekin, Orhan Gökdemir, Zeman Göl, Mehmet Karakaya, Ayşegül Karahan, Alev Doğan, Orhan Şahin, Beril Kaleli, Tayfun Talipoğlu, Cüneyt Ayral ve başka sürpriz isimler, yakında… ”

“Merkez medyanın sinsi yandaşlığını, korkaklığını, gerici medyanın kuşatmasını kıracağız. Yeni haber kanalını lütfen bütün çevrenize duyurun.”

Haber:Nazlı hüzmeli foto:haber merkezi

Share
774 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?