YENİ BELEDİYE BİNASI; YÜKSEKOKUL OLMALI (1) - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

YENİ BELEDİYE BİNASI; YÜKSEKOKUL OLMALI (1)

Bu haber 13 Nisan 2021 - 17:38 'de eklendi ve 399 kez görüntülendi.

ANALİZ

UZM.İNŞ.MÜH.HABİP YAPAR

hbpypr@hotmail.com

“Biz ranta ortak olmayız” diye Belediye Binası olmasına şiddetle karşı olanların tükürdüklerini yalayıp “Küçük Saray”ataşınma kararı aldıklarını duyduğumda aklımdan geçen tek kelime yazıklar olsun “SENDE Mİ BRÜTÜS”oldu.

Kendilerini dev aynasında gören bu sözde kahramanlar yıllarca halkın masum duygularını kullanarak, yeni yapılan belediye binasının gereksiz olduğunu halka pompalamışlardı.

Gerçi arada bir kendilerini bu makama taşıyan öz be öz arkadaşlarına da çalım attıkları oldu, lakin bu kadar kusur kadı kızında da olur diye pek tepki gösterilmemişti.

Naçizane ben bu sözde kahramanlarımızın sözlerinde durmalarına yardımcı olmak için bir öneride bulunmak istiyorum.

YENİ BELEDİYE BİNASI; SAMANDAĞ MESLEK YÜKSEKOKULU OLSUN;

Zira Samandağ Meslek Yüksek Okulu “UYGUN BİNA”olmadığından Antakya’da  (Bağrıyanık mahallesi, eski Devlet Hastanesi civarında)  eğitim ve öğretim yapıyor.

Her Ne kadar MKÜ yönetiminin söz konusu yeni belediye binasında inceleme yaptığı ve yapı şeması uygun olmadığı gerekçesiyle meslek yüksekokulu olmasının kabul görmediği, bazı sözde kahramanlar tarafından iddia edilse bile mevcut binanın Meslek Yüksek Okulu Yapı Şemasına uygun hale getirilmesi; Belediye içinhiç te zor olmasa gerek.

Lakin bazı şahsiyetler; ilçeye gelecek 400-500 öğrencinin ilçeyi sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkındıracağını, ekonomik olarak kalkınan halk, cebindeparayı görünce, kalkıp hemen AYNA GAZETESİNE abone olup, aydınlanacağı için; bir sonraki seçimde bizim attığımız palavraları yutmayacak diye düşünerek Samandağ’da Meslek Yüksek Okulu yerine, BelediyeBinasını kendileri açısında daha hayırlı görebilirler.

Lakin “Sözünde Durmak” tükürdüğünü yalayan şahsiyetler olarak tarihin çöp sepetinde yer almaktan iyidir diye düşünüyorum.

Devamı Haftaya

HAFTANIN SÖZÜ:

TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALAMA;TARİHİN ÇÖP SEPETİNDE YERİNİ ALMA.