YENİ BAŞHEKİM DÖNGER - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

YENİ BAŞHEKİM DÖNGER

Bu haber 26 Mart 2018 - 11:12 'de eklendi ve 349 kez görüntülendi.

Güneypark Hastanesi’nde Başhekim Değişikliği

Özel Güneypark Hastanesi’nde 22.02.2016 tarihinden itibaren Başhekimlik görevini yürüten Op.Dr. Ali KAHLIOĞULLARI görevinden ayrılıyor. Görevini Op. Dr. Hayrettin DÖNGER’e devredeN KAHLIOĞULLARI, basına konuştu. Op.Dr. KAHLIOĞULLARI, ‘“Adam Olmak” adlı şiirini oynadık, yaşadık’dedi.

Güneypark’ın Evlatlarına teşekkür…

Op.Dr. Ali KAHLIOĞULLARI, “yaklaşık olarak 2 yıldan uzun süredir yürütmekte olduğum Başhekimlik görevimden 26.03.2018 tarihi itibariyle istifa ediyorum. Devraldığımız zorlu görevde bana gurur duyulacak bir tablo yaratma fırsatını veren, her zaman yanımda duran, mutlak güvenini ve desteğini esirgemeyen çok değerli şirket ortaklarına ve bu zorlu süreçte hastaneyi sahiplenen, tevdi ettiğim her görevi layığıyla yerine getiren, fikirleriyle, emekleriyle hastaneye ve Güneypark ailesine değer katan, kendimden bir parça olarak gördüğüm, Güneypark’ın Evlatları olarak nitelediğim sevgili hastane hekimlerine ve personeline en derin şükran ve saygılarımı sunuyorum.

Güneypark Ailesi olarak gerek ortak gerekse personel düzeyinde ünlü İngiliz şair Rudyard KIPLING’in “Adam Olmak” adlı şiirini oynadık, yaşadık. Bu zorlu süreçte bizimle var olan, bize destek veren, bize sahip çıkan, çabalarımızı takdir eden, kusurlarımızı anlayışla karşılayan, eleştiri ve katkı sunan, varlığımızın sebebi, motivasyonumuzun ve cesaretimizin ana sebebi çok değerli halkımıza şahsım ve Güneypark Ailesi adına teşekkürlerimizi sunuyorum.

Güneypark A.Ş.’nin bir ortağı olarak da şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki Güneypark’ı en zor döneminde sahiplenerek mücadeleye devam kararı alan Güneypark ortaklarının bu girişimi cesaretin ötesinde adeta çılgınlıktı. Çünkü hiçbir aklı başında yatırımcı iki yıl önce böyle bir yükün altına girmeyi göze alamadı. Bizlerin böyle bir çılgınlığa soyunmamızın ana sebebi ise; bu hastaneyi ticari yatırım olarak görmemek, Samandağı’na kazandırılmış olan bu hastaneyi yaşatmak ve yeniden Samandağı’na kazandırmaktı. Böyle bir yatırımın, ilçemize vereceği hizmetler bir tarafa gelecek hayır dualarının en azından kurban kesip toklara dağıtmaktan daha makbul olacağına olan inancımız da çok önemli bir rol oynamıştır. Amacımıza ulaştığımızı görmek ise en büyük mutluluk ve gurur kaynağımızdır.

İki yılı aşkın yorucu bir süreçten sonra şirket ortağı arkadaşlarım ve iftihar edilecek fedakar personel kadrosuyla Güneypark Hastanesi’ni bugün önemli bir noktaya getirdik. Bu arada her zaman, Samandağ için daha iyi bir Hastane olabilme arayışı içerisinde de olduk. Hastanemizi her bakımdan daha üst seviyeye taşıyacak yeni kadro, yeni bir çalışma ve yönetim anlayışına doğru dönüşüm içerisindeyiz.

Bu nedenledir ki gözüm arkada kalmadan üstlenmiş olduğum bu görevi devrediyorum. Kişisel olarak yorucu geçen bir süreçten sonra bir süre için dinlenme, kendime ve aileme biraz daha zaman ayırabilme fırsatını değerlendirmek istiyorum. Böyle bir görev değişiminin getireceği farklı bakış açılarıyla yapılacak uygulamaların, yeni fikirlerin ve projelerin de önünü açarak hastanemize değer katacağına olan inancımla yeni yönetime ve mesai arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Başhekimlik görevini üstlenen Op.Dr. Hayrettin DÖNGER ise “Beni bu göreve layık gördükleri için öncelikle Güneypark A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerine ve çözüm ortağı Gazi Şirketler Grubuna teşekkür ederim. Bundan önce bin bir fedakarlıkla hastanemizi bu seviyeye getirmiş olan arkadaşlarımızın emanetini daha da ileriye taşımak azim ve kararlılığındayız. Bu görevi başta değerli hekimlerimiz olmak üzere tüm personelimiz ile en iyi şekilde yapacağımıza inancım tamdır. Saygılarımı sunar hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”

Haber-Foto: Hasan Dadük