YAZAR NEBİH NAFİLE SAMANDAĞLI OKURLARIYLA BULUŞTU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

YAZAR NEBİH NAFİLE SAMANDAĞLI OKURLARIYLA BULUŞTU

Bu haber 16 Ekim 2019 - 9:32 'de eklendi ve 336 kez görüntülendi.

Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Başkanı yazar Nebih Nafile, 4-13 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen “Samandağ Kitap Günleri” çerçevesinde Kültür Kentleri Birliği standında okurlarıyla buluştu. Her yaş grubundan okurlarıyla sohbet imkanı bulup kitaplarını imzalattı.

Çocuklara; şiiri, türküyü, öyküyü sevdiren yazar: Nebih Nafile’nin “Bombili’nin Kedileri” çocuk kitabı en çok satan kitaplarının arasına girdi. Koza Karaca Yayın yöneticisi Dr. Özgün Karaca’nın yayına hazırlık sürecinde katkıda bulunduğu Bombili’nin Kedileri özel olarak ressam Gül Oralı tarafından resimlendirildi. Büyük okurların da çok ilgisini çeken “Bombili’nin Kedileri” çocuk okurların keyifle okuyacağı sımsıcak hikayeler içermekte olup 9-12 yaş grubuna hitap ediyor.

Kitap, Uygarlıktır

Nebih Nafile: “Okumasını bilirsen, her insanın bir kitap olduğunu göreceksin. Kitap aydınlıktır, karanlığın en dip noktasını aydınlatan en güçlü ışıktır. Kitap, vazgeçilmez dostluktur. Kitap, sevgidir, güvendir, bilgidir, uygarlıktır… Okul etkinliklerimden, konserlerimden ve radyo programlarımdan beni takip eden büyük-küçük okurlarımın sıcacık ilgisi beni çok mutlu etti. Fuar boyunca çokça güzel anlar yaşadım. Tüm yorgunluklarıma değecek iki güzel anıyı hiç unutmayacağım. Duygularımı anlatacak söz bulamadım. Sanırım yazmanın en güzel yanı bu olsa gerek. Sevgili Çağla Eren ilk okulda iken okullarında gerçekleştirdiğim söyleşi-şiir ve türkü etkinliğimde bir kitabımı imzalatmıştı. Samandağ Kitap Günleri stantlarında beni arayıp bana ulaştı ve şiirlerimi çok beğendiğini, diğer kitaplarımı da almaya geldiğini söylemesi ziyadesiyle beni mutlu etti. Yıllar önce kaynak atölyesinde çalışan Hüseyin Çivi genç kardeşimize kitabımı hediye etmiştim, eşi ile birlikte beni ziyaret edip doğmamış çocuklarına kitap almaları da ayrı bir mutluluktu. Kitap günlerinin en güzel kazanımları Samandağlı okurlarımızla biraz daha yakınlaşmak. Sevgili Temel Terzi, Bekir Öztürk, Yasin İlter, Cansel Kar, Ece, Erkan Suadiye, Ali Gümüş, Fuat Açıkgöl, Sinan Beyaz, Erdal Yılmazçelik dostları tanımak yüreğime sevgi zenginliği kattı. Samandağ Belediyesi tarafından Samandağ’da ilk defa düzenlenen “Samandağ Kitap Günleri’nde çoluk çocuk, yaşlısı genci her yaş grubundan halkımız el ele yürek yüreğe kitapların sıcaklığında buluşmamızı sağlayan Samandağ Belediyesi Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a, başkan yardımcısı Tahsin Demir’e ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi. 

Haber – Foto: Hasan Dadük