logo

reklam

YAZAR CANTÜRK, DOĞRU ADIM’IN KONUĞU OLDU

Yazar Cevdet Cantürk Samandağ’ da öğrencilerle bir araya geldi. Yazar Cantürk, geçtiğimiz günlerde Samandağ Özel Doğru Adım Koleji Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen söyleşi ve imza gününün konuğu olan Cantürk, Atatürk’ ün hayatı ve yaptıklarını konu aldığı söylesi öğrencilere tarafından can kulağıyla dinlendi.

Atatürk’ ün çok kitap okuduğunu ve okuduğu kitaplarda beğendiği yerlerin altını çizdiğini, o kitaplardan yola çıkarak planlar yaptığını ifade eden konuşmasında Cantürk, kitap okumanın öneminden de bahsetti.

Cantürk, “Kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu ve çocuklarımıza kitap okumaları gerektiğini vurgulamak için bu etkinliğe katıldım. Çocukların ilgisi beni çok mutlu etti. Bu etkinliği düzenleyerek beni çocuklarla buluşturan herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.

Doğru Adım Koleji Anadolu Lisesi kurucularından Melek Yılmaz Can, katılımcıları selamlayan konuşmasından sonra Yazar Cantürk’ ü, çocuklarla buluşturdukları için mutlu olduğunu belirterek, “göstermiş olduğu ilgi ve katılımından dolayı Sayın Cantürk’ e teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizi ders başarıları yanında bu tarz etkinliklerimizle sosyal ve kültürel alanda da desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Cevdet Cantürk Kimdir?

Yazar Cevdet Cantürk, deneyimli bir TRT muhabiridir. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında, çeşitli alanlarda habercilik çalışmalarında bulunmuştur. Özellikle, Haber Anadolu isimli haftalık kültür aktüel program ile çok sayıda ödüle layık görülmüş, yurdun dört bir yanında halk kültürü çalışmaları yapmıştır. Yayıncılıktaki deneyimlerini yakın tarih okumaları ile birleştiren Cevdet Cantürk, resim – müzik ve edebiyatı harmanlayarak, sanatsal bir Milli Mücadele belgeseli hazırlamak üzere projelerini tamamlamıştır.

Haber-Foto: Ali Doğru

Share
398 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?