Yayman: Vatandaşın Zararı Karşılanacak HASSA İÇİN SEFERBER OLDULAR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Yayman: Vatandaşın Zararı Karşılanacak HASSA İÇİN SEFERBER OLDULAR

Bu haber 26 Ocak 2022 - 11:18 'de eklendi ve 227 kez görüntülendi.

AK Parti Hatay Milletvekili ve Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Hassa için elini taşın altına koymadığını ifade ederek Hassa için seferber olduklarını belirtti.

Konu üzerine açıklama yapan Yayman, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş’a, Savaş’ın kendisini arayıp aramadığını sordu. Başkan Karataş’ın; “Ne aradı, ne de Hassa’ya geldi” cevabı üzerine başka sorum yok dedi.

Hasar tespit çalışmalarının sürdüğü Hassa’da vatandaşın zararının karşılanacağını belirten Yayman, “Hassa Kaymakamı Ahmet Korkmaz, AFAD, HATSU, kısmen de olsa EnerjiSA, MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, AK Parti İlçe Başkanı Cafer Sarı, Hassa Belediyesi personelleri, aklınıza gelebilecek herkes orada. Vali Rahmi Doğan Hassa’da kriz masasını kurdu ve tüm birimlerle koordinasyon toplantısı yaptı. Hassa’ya elektrik verilmesi çok önemli. Zira içme suyu kuyulardan su çekilerek veriliyor Hassa’da. Elektrik kesik olunca su verilemediği için ilçedeki HATSU birimine 6 adet jeneratör verildi, su sağlanması için. Ben de Enerji Bakanımızı arayarak, ilçeye kesintisiz elektrik verilmesi konusunda destek istedim. Kar yağışının afete dönüşmesi, ilçede tarımı da, hayvancılığı da sekteye uğrattı. Zeytin ağaçları kırıldı, ağıllar, ahırlar yıkıldı, evler zarar gördü. Tam da bu noktada devlet, millet için vardır diyerek sayın Valimiz Rahmi Doğan ile birlikte vatandaşı yalnız bırakmadık. Ancak HBB Başkanı, Hassa’da 100 yılda bir yaşanan bir afette ortalarda görünmedi.  Bu konuda takdiri değerli Hatay halkının takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Karataş: “İlçemize Katkı Sağlayan Herkese Teşekkür Ederim”

Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş ise; “İlçemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Burada hepimiz seferber olmuş durumdayız. Ancak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız burada yok. Bize zor dönemimizde yardımcı olan başta sayın Valimiz Rahmi Doğan ve Milletvekilimiz Hüseyin Yayman olmak üzere Hassa Kaymakamı Ahmet Korkmaz’a, AFAD, HATSU, kısmen de olsa EnerjiSA personellerine, MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’ya, İlçe Başkanımız Cafer Sarı’ya ve tüm belediye personellerimize teşekkür ediyor, tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha iletiyorum. Biz tüm gücümüzle vatandaşın yanındayız. Vatandaşımızın mağduriyeti bitene kadar gerekirse dinlenmeden çalışacağız” dedi.

Haber- Foto: RizanSağaltıcı