YAYLADAĞI’NA YENİ KAYMAKAM BAYTOK - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

YAYLADAĞI’NA YENİ KAYMAKAM BAYTOK

Bu haber 04 Ağustos 2020 - 15:29 'de eklendi ve 1.520 kez görüntülendi.

Hatay’ın Yayladağı ilçesine kaymakam olarak atanan Muhammet Sait Baytok göreve başladı. Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Yayladağı Kaymakamlığı’na, Tokat Yeşilyurt Kaymakamı Muhammet Sait Baytok atanmıştı. Baytok, Kurban Bayramı’nın ardından görevine başladı.   

Muhammet Sait Baytok kimdir?  1988 yılında Kırıkkale’de doğdu. 2012 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı.   2014 yılında İçişleri Bakanlığı bünyesinde İçişleri Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Yaklaşık 1,5 yıl burada çalıştıktan sonra 2015 ‘te İçişleri Bakanlığı’nca açılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine 104. Dönem Kırşehir Kaymakam Adayı olarak intisap etti. Kaymakam adaylığı sürecinde Kırşehir’de vilayet stajını, çeşitli ilçelerde refiklik stajını ve Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda teftiş stajını yaptı.

Sırasıyla Aydın – Yenipazar, Hatay – Yayladağı, Nevşehir – Gülşehir, Nevşehir – Avanos ve Yozgat – Saraykent ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı.

Ayrıca Yayladağı Gümrük Kapısı Mülki İdare Amirliği ve Kapadokya Havalimanı Mülki İdare Amirliği görevlerini de yürüttü.

2017 yılında İspanya’ ya yurt dışı eğitimi için gitti. 8 ay süre ile Madrid Complutense Üniversitesi’nde dil eğitiminin yanı sıra çeşitli kurumlarda ve T.C. Madrid Büyükelçiliği’nde incelemelerde bulundu.   Yurtdışı görevi sonrası İçişleri Bakanlığı’ nca açılan kaymakamlık kursuna alındı. Kursu üstün başarı ile tamamlamasının ardından Tokat ili Yeşilyurt ilçesine atandı.    Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, İktisat Politikası alanında yüksek lisans yapmakta olup İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Haber Merkezi