ÜST REKLAM

logo

reklam
30 Ocak 2017

YATKIN: EMPATİ KURDUK BAŞKAN; PARK İSTİYORUZ!

 İlçemiz serbest muhasebecilerinden ve eski Belediye meclis üyesi Mustafa Yatkın, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in 26 Ocak tarihinde Atayurt Gazetesine verdiği demece cevaben bir açıklama yayımladı.

Nehir’in, Atayurt gazetesine verdiği demeçte 75. Yıl Parkı ve eski vergi dairesinin yerine yeni ve büyük bir park yapılmasını talep eden vatandaşlara ”Bu düşüncede olanlara empati kurun eğer sizin orada dükkanınız olsaydı güle oynaya bu dükkanı park olması için verir misiniz?” sorusunu yöneltmesi üzerine Yatkın, Nehir’e cevaben yayımladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ”26 Ocak 2017 tarihli Atayurt Gazetesinin haberinde Başkan Mithat NEHİR’in ilginç bir haberini okuduk. Başkan eski vergi dairesi yerinin yıkılıp yerine park yapılması fikrinin kulağa hoş geldiğini ancak binanın bir kısmının özel mülk olmasının bu düşünceyi hayata geçirmeye engel teşkil ettiğini açıklıyor. ‘Bu düşüncede olanlara empati kurun eğer sizin orada dükkanınız olsaydı güle oynaya bu dükkanı park olması için verir misiniz?’ Diyor. Ayrıca dükkan sahiplerini park projesine razı etmek için bizi göreve davet ediyor.

mustafa yatkın-- (1)

Sayın Başkan herkes biliyor ki Samandağ halkının ezici çoğunluğu eski vergi dairesinin yıkılıp parka eklenmesini istiyor. Bu projeyi hayata geçirmenin birinci sorumlusu Samandağ Belediyesidir. Hakkaniyet ölçüsünde bedeli ödenip yada karşılığı verildikten sonra yer sahiplerinin engelleyici bir itirazı olamayacaktır.

Kaldı ki bütün büyük projelerde temel hareket noktası halkın ezici çoğunluğunun ne istediği ve Samandağ’ın geleceğinin  bu projeyle nasıl şekilleneceği olgusudur.”

”İLLA Kİ SERT BİR İRADE Mİ LAZIM?”

Mustafa Yatkın, eski ismi Oytun Alanı, şu anki ismi ise Abdullah Cömert Alanı olan eski park üzerinden örnek vererek cevaben verdiği açıklamasına şu ifadelerle devam etti; ”Tekrar etmekte fayda görüyoruz ki yeni bir bina kendisine ve çevresine sorun yaratacak, betonlaşmayı arttıracak, trafiği içinden çıkılmaz hale getirecektir.

Herkese hatırlatmak isterim. Abdullah Cömert alanı da onlarca dükkanın bulunduğu bir yerdi. Çok güçlü bir irade oradaki dükkanları kamulaştırdı, bedellerini ödedi ve yeri park olarak düzenledi. Sizce daha iyi olmadı mı?

Evet şu an beklenen o güçlü iradenin tekrar oluşmasıdır. Bizler empati kurduk ve diyoruz ki!

Eğer orada dükkanımız olsaydı değişen fazla bir şey olmazdı. Bedelleri ödendikten sonra kimimiz zorla yada kimimiz güle oynaya yerimizi verirdik.  Önemli olan bu güçlü  iradenin tercihinin  halkın ezici çoğunluğunun yanında olup geleceğimizle ilgili çözüm üretmesidir.”

 

Share
766 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?