ÜST REKLAM

logo

reklam
30 Mayıs 2017

“Yaşamak Bir Ağaç Gibi Hür ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine…” BU MEMLEKET BİZİM

 

Samandağ CHP yenilikçiler grubu dün haber merkezimize yazılı açıklamada bulundu.

‘Dünyada ve ülkemizde sosyal demokrat yerel yönetimler, halkın sorunlarını çözmek ve onları sosyal bir geleceğe taşımak için görev yaparlar’

İfadeleri ile sözlerine başlayan yenilikçi CHP’liler,”CHP’nin ilkelerinden ve amaçlarından birisi de doğayı ve çevreyi korumaktır. Halkın mutluluğunu ve güvencini artırmak CHP’li belediyelerin ve örgütlerin asli görevidir” ifadesinde bulundular.

Yenilikçi Chp’liler, “Yerel yöneticilerimize örnek belediyeciliği Eskişehir, İzmir, Aydın gibi belediyeleri öncülük etmiştir. Her yapılacak olan toplumsal çalışmaları toplumuna danışan ve onunla birlikte karar alınan bir yönetim şekli uygulanması gerekirken, ne yazık ki ilçemizde toplumu dışlayan, hiçe sayan ve geleceğini karartacak kararlara imza atan bir tarz tercih edilmektedir. Belediye başkanı ve yönetimi bu konuda halkçı, sosyal ve demokrat belediyecilikle bağdaşmayan kararlar alarak ilçemizi beton yığınına dönüştürecek çağdışı uygulamalar içerisindedir.

Bizler Samandağ sevdalısı Yenilikçi CHP’liler olarak gerek partimizden gerekse yerel iktidardan bu sürecin içinde olanlara bu yoldan geri dönmelerini ve geçmişte yapılan onurlu mücadelelerde olduğu gibi yeşil alanların kazanılması ve çoğalması yönünde hareket etmelerini, orada mülk sahibi olanları mağdur etmemek kaydıyla yapılacak olan yer altı esnaf çarşısında yer tahsis etmek süretiyle çalışmalar yapmalarını istiyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük miras bu olmalıdır. Yenilikçi CHP’liler olarak kendini Aydın, Demokrat, Halkçı ve Devrimci diyen partili, partisiz her vatandaşımızın yeşil alan yaratma ve çevreyi koruma konusunda hep beraber duyarlı olmaya ilçemize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Ünlü şairimiz Nazım Hikmet RAN’ın dediği gibi ‘Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine…Bu memleket bizim” ifadelerine vurgu yaptılar.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

Share
707 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?