ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Ocak 2017

“YAŞADIĞINIZ GÜÇ ZEHİRLENMESİ ZARAR VERİYOR”

CHP Hatay Kurultay Delegesi Mehmet Kamacı, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e vaatlerini hatırlattı. Samandağ Belediye Başkjanı Mithat Nehir’in ilçede halkın hak etmediği hizmet anlayışı yürüttüğüne dikkat çeken konuşmasında Kamacı, ‘CHP şahsiyetlerin değil, birlik beraberliğin olduğu halkın partisidir’ dedi.

i

Samandağ Belediye Başkanı Nehir’e, ‘Belediye’yi ”BEN”den çok ”BİZ”olarak yönetiniz’ çağrısı yapan İl Delegesi konuşmasının devamında; “eskiden beri Samandağı’nda büyüklerimiz ile yaptığımız sohbetlerde her zaman atasözlerimizden (METEL) bahsedilir. Atasözlerimiz sürekli bize yol gösterici olmuş ve gelişen her olay sonunda bir atasözü (METEL) kanıt olarak gösterilmiştir. İnsanoğlu bazen duygusal hareket edip, her şeyin daha güzel olabileceği düşüncesiyle, birlik ve beraberlik kurma, yaşadığı toplum içinde oluşan kısır döngüyü toplumun lehine değiştirmek ve inandığı değerlere hizmet etme adına, kendi düşüncesinin doğruluğuna inanıp, o yönde hareket eder. ”Mutludur, gururludur, toplumun refahı adına iyi bir karar verdim diye övünmeye başlar.”

Zaman gelir geçer. Toplum adına yararlı olabilecek diye seçtiği anlayışta, sahip olduğu ve üstünde karar kıldığı şahsiyette sapmalar görür. Bu kez bunların düzeltilmesi için çalışır. Tartışmalar, söylemler, uyarılar, görüşmeler, gitmeler, gelmeler…

Bu sapmayı düzeltmek için çalışır ama başarılı olamaz. Bunun sebebini bulmaya çalışır ve bir bakar ki (işte atasözleri bu aşamada devreye girer) boşuna uğraşmış ve sonuç alamamıştır. Tamamen iyi niyetle, toplumun barışı, sahip olduğu değerler ve toplumun sahip çıktığı siyasi değer yargısının zedelenmesini engellemek adına daha önce seçtiği bu şahsiyetin yanlışlarını anlatmak boynunun borcu olmuştur.

Daha net konuşmaya geçme zamanı geldi geçti sanırım. Atı alan Üsküdar’ı geçmek üzere

Samandağ halkının %90 ı CHP’lidir. Samandağ halkı CHP’ye her zaman sahip çıkmış ve bu yönde nice bedeller ödemiştir ve ödemeye devam etmektedir. 25-30 yıl önceden günümüze kadar yapılan seçimlerde, tüm olumsuzluk ve zorluklara rağmen, sırf sahip oldukları değerler ve CHP’ye olan inançları adına ödedikleri bedeller, yaşadıkları sıkıntıları düşündüğümde, bu toplumun, günümüzde, gerek kendi yerel yönetimimizin başında olan şahsiyet gerekse partimize yeni katılan yakınlarından 3-5 şahsiyetin yaptığı tasarrufları, yalan yanlış tekdüze rant a dayalı hizmet anlayışını hakketmediğini, çok daha iyi bir anlayış ile yönetilmesi gerektiğini görüyorum. İşte partili olan arkadaşlarımızın dikkatini buraya çekmek isterim. Son seçimden önce ÖDP’den Belediye Başkanımız olan Sayın Nehir’ in, tabi ki Samandağ halkının iyi niyetle ve birlik beraberlik adına kendi ceplerinden bedel ödeyerek ve ellerini taşın altına koyarak yaptıkları yardımlarla bir nebze de olsa eskiye oranlandığında, yaptıkları, gözümüzde büyüttüğümüz ve devamının geleceği inancımızla iyi denilebilecek bir yönetim anlayışını gördüğümüz için vicdanımızın sesini dinleyerek

_ Partimizi büyütmek adına

_Yıllardır Samandağ halkının zarar gördüğü aşağı-yukarı mahalle zihniyetini ortadan kaldırmak adına

_Sayın Nehir’in bir nebze de olsa ÖDP sürecinde başlayan (platform üyelerinin çabası katkıları ile) hizmetlerinin devam edebileceği inancımla, CHP’ye katılması, partimizin belediye başkanı adayı olması için var gücümle çalıştım. Saydığım nedenler göz önünde bulundurulduğunda bunun doğruluğuna inandım.

Sayın Nehir’in CHP’ye katılması, aday olması ve belediye başkanı olmasından bu yana günümüze kadar yaptığı ve izlediği hizmet anlayışı toplumun çoğunda hiçbir şekilde kabul edilmemeye ve partimize zarar vermeye başladı. Sayın Nehir’in uyguladığı bu dikta ve ”ben”ci anlayış yıllarını CHP’ye vermiş ve bu uğurda nice bedeller ödemiş partililerimizi incitmeye ve partiden soğutmaya başladı ki, toplumda, yapılan hizmet anlayışının yanlışlığı nedeniyle partinin dinamiklerine bir güven problemi oluşmasını engellemek, günümüz koşullarının uygunsuzluğu, ülkemizin rejim tehlikesi, vatanın bölünme riski ve bunları engelleyecek tek gücün CHP olması nedeniyle, partimize katkı sağlamak adına gerek parti tabanımızın gerekse seçmenlerimizin doğru ve yerinde olan tepkilerinin, mevcut belediye başkanının oturduğu koltuğun sahibinin kendileri olduğunu, ait olduğu CHP nin sahibinin de halk olduğunu hatırlatıp, partiye küsmek yerine CHP’nin güçlenmesi adına yapılan yanlışlıkları belediye başkanının yüzüne karşı haykırmaya ancak belediye başkanı yüzünden partimize küsmeye gerek olmadığına kanaat getirmesi gerektiği inancındayım.

Belediye başkanının tasarruflarını ve yaptıkları yanlışlıkları hepimiz görmekteyiz ve bu yanlışlıkları düzeltmesi adına nefesimizi kulağında hissettirmek görevimizdir.

son olarakta Sayın Başkanımıza ;

_Meclis üyelerinin görüş ve fikirleri önemsenmemekte olup, yüzeysel olarak yapılan ve hiçbir katkı sağlamayan grup toplantılarını usulüne göre yapınız.

_Bünyesinde olduğunuz platform üyelerinin katkılarını unuttunuz ve onlara çok büyük haksızlıklar yapıp onları partimizden soğutup partiye zarar verdiniz ki yola beraber baş koyduklarınızı yolda bulduklarınıza sattınız.

_Belediye’yi ”BEN”den çok ”BİZ”olarak yönetiniz.

_Bu belediye bir şirket ve siz bu şirketin sahibi değilsiniz.çalışanlara ve sizden hizmet talep etmek için gelen vatandaşlarınıza bu anlayışla davranmayınız.belediye bir aile şirketi değil Samandağ halkının kutsalıdır.

_Bir dönem daha belediye başkanı olmak ya da eşinizi milletvekili yapmak adına, toplumun gözünü boyama adına eşinizi ya da sizi ön plana çıkaran sözde kültürel faaliyetlere yönelmekten vazgeçin. Unutmayın ki tribünlere oynamak adına havuz medyasının içinde olan ”Milliyet” Gazetesine büyük bedelle yaptırdığınız reklam amaçlı topluma katkısı olmayan faaliyetlerin maliyeti sizden haklı olarak yararlı hizmet bekleyen Samandağ halkının cebinden çıkmaktadır.

_Yaşadığınız güç zehirlenmesi öncelikle size dolaylı olarak Samandağ halkına zarar vermekte olup bu anlayıştan vazgeçmeniz önem arz eder.

Samandağ halkına bir tek söz söylemek isterim ki;

CHP şahsiyetlerin değil, birlik beraberliğin olduğu halkın partisidir. Şahsiyetler yanlış yapabilir ki; bu parti kimsenin babasının çiftliği değildir. Bu partinin tapusu kurtuluş savaşı sonrasında M.K.Atatürk ve silah arkadaşlarının imzası ile halka verilmiş olup sonsuza kadar böyle olacaktır.

Koltuk’u bir gemiye halkı bir su’ya benzetirsek; koltuğu yüzdüren su’dur. Ancak o koltuğu derinliklere boğanda yine o su’dur” dedi.

 

 

 

 

Share
589 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?