ÜST REKLAM

logo

reklam

“Yarım Yamalak İşin, Kimseye Faydası Yok”

h (3)

“YETER ARTIK, KENDİNİZE GELİN”

İlçemizde bulunan İnönü Caddesi 75. Yıl Parkı civarında yetkililerin yol yapımından sonra kaldırımları bozuk bir şekilde bırakması, uzun süre yapımını tamamlamaması vatandaşları çileden çıkarttı. Gazetemiz haber merkezine ihbarda bulunan vatandaşlar, “kaldırım çalışması yapılacak diye burası açıldı. Fosseptik borular dizildi sonra üzeri kapatılmadan, gördüğünüz şekilde bırakıldı. Halkın sağlığını tesis etmekle görevli yerel yönetim, fosseptiklerin sokağa taşmasını engellememekle halk sağlığını tehdit etmektedir. Yeter artık, kendinize gelin!” çağrısında bulundular.

Kaldırımların yapılmamasından dolayı isyan eden vatandaşlar, yerel yönetimi derhal göreve davet ettiklerini belirterek, “ne yazık ki ilçemizde ne vakit hizmet talebinde bulunsak bize ülke gündemi hatırlatılıyor.

Bilinen bir gerçekte bir gün hepimizin yaşamının sona ereceğidir. Biz öleceğiz diye evimizden çıkmayalım, iş yapmayalım, yemek yemeyelim, öyle mi? Ülke gündeminin kasvetine dem vurarak bizi hizmetten yoksun bırakmanız  ‘hak’ değildir. Madem hizmet üretmeyecekseniz; bu süre zarfında aldığınız ve personelinize dağıttığınız maaşlarınızı Belediye Kasasına (Halka) geri iade ediniz! 

Caddenin her iki tarafında aynı durum söz konusu, kaldırımların işlevsizliğinden dolayı yayalar araç yolunu kullanmak zorunda kalıyor. Vatandaş bu yüzden kaza tehlikesi ile karşı karşıya. Kaldırım güzergahındaki fosseptik rögarlar sürekli patlıyor. Esnaf kaldırıma kırma taş dökerek geçici bir çözüm yoluna gitmek zorunda kalıyor. Fakat yine de bu durum çok kötü bir manzara yaratmaktadır. Bu durum sadece kötü bir manzara yaratmaktan öte, saçılan mikroplu su yüzünden halkın sağlığını tehdit ediyor. Bu yollardan geçen vatandaş işlermeleri de ziyaret edince esnafı da zor bir duruma düşürmektedir. Yol yapıldı ama kaldırımlar berbat, yarım yamalak işin kimseye bir faydası olmaz. Aksine daha kötü sorunlara yol açar. Yerel Yönetimi göreve davet ediyoruz. Asli görevinize geri dönün. Ülke gündemi ile meşguliyetin ne derece önemli olduğunun farkındayız. Fakat bu vatandaşın hayatını tehdit eden kirliliği engellemenize sebep değildir. Kaldırımların bir an önce düzeltilmesini, foseptik giderlerin sağlıklı bir şekilde kapatılmasını istiyoruz” ifadesinde bulundular.

Haber-foto:nazlı hüzmeli

 

 

Share
580 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?