“YAPTIĞIMIZ İŞLERİ SAMANDAĞ HALKININ VİCDANINA SUNUYORUZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

“YAPTIĞIMIZ İŞLERİ SAMANDAĞ HALKININ VİCDANINA SUNUYORUZ”

Bu haber 19 Mart 2018 - 9:29 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.

Samandağspor Yönetimi, Eleştirilere Cevap Verdi…

Samandağspor yönetim kurulu, son zamanlarda sosyal medyada kendileri ile ilgili yapılan paylaşım ve yorumlara cevaben açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, Samandağspor’un başarısının artık tarihte yerini aldığını ve bunu kimsenin değiştiremeyeceği vurgulandı.

‘Evrensel düşünen bir yönetim, beceri ve emek ister’ diyen SamandağsporYönetim kurulu, konu ile ilgili yaptıkları açıklamada; “1969 tarihinde kurulan Samandağspor tarihinin en başarılı dönemlerini yaşarken Samandağspor’un başarısını çekemeyen birkaç kişi sosyal medya üzerinden karalama kampanyası başlatmışlardır.(Tarihinin en başarılı dönemini araştırmak isteyenler Hatay A.S.K.F’nin arşivinden araştırabilirler).Bu kampanyayı kimlerin yaptığını ve ne için yaptıklarını çok iyi biliyoruz. Samandağ’daki ‘çamur at izi kalsın’ mantığı yıldız gibi parlayan Samandağspor’a İşlemeyecektir. Bu şahıslar, sahte hesaplardan, kadroya giremeyen yada üniversite kazanıp birkaç yıldır burada olmayan, Samandağspor’u takip bile etmeyen eski futbolculara demeç verdirerek takımda huzursuzluk yaratmak istemektedir.” ifadelerine yer verirken, açıklamaya şöyle devam ettiler; “daha da ileri giderek takımın başarısızlığı için futbolcularımıza kırmızı kart görme tekliflerinde bulunmuşlardır. Bizler BAL ligine çıkıp gençlerimizin önünü açmaya çalışırken onlar kendi çıkarlarının derdindeler. Ama bizim yönetimimizdeki Samandağspor’un başarısı artık tarihte yerini almıştır ve bunu kimse değiştiremez. Bunun yanında dışarıdan aldığımız futbolcularımızın etnik kökenini ve dinini sürekli ön plana çıkarılarak kendilerine taraftar bulmaya ve aklı sıra ırkçılık yapıp huzursuzluk yapma hesapları içinde olmuşlardır.

Buradan sesleniyoruz!

Bu iftiralar ve ırkçı yaklaşımlar kesinlikle sadece Samandağspor’da değil Samandağ halkı nezdinde de tutmayacaktır. Yönetim olarak şunu diyoruz. Amatör takımımızın futbolcuları keşke her ülkeden,her etnik kökenden ve mezhepten olsa. Bundan Samandağlı yöneticiler olarak gurur duyacağımızı beyan ediyoruz. Futbol kulüpleri o halkın düşüncelerini,kültürünü,yaşam tarzını ve Samandağ insanını tanıtma anlamında bir fırsattır.Samandağ gibi yüzyıllardır farklı kültürlerle iç içe yaşamış bir memlekette bu söylemlerin dolaşması bile Samandağ halkına yapılan en büyük saygısızlıktır. Özellikle farklı kültürlerden takım kurup başarılı olmak herkesin harcı değildir.”

Samandağspor yönetim kurulu, son olarak; “Evrensel düşünen bir yönetim, beceri ve emek ister. Özellikle bu kadar farklı kültürden takım yaratıp başarılı olmak küçük düşünenlerin hesabına gelmemektedir. Evet eski Samandağspor’dan eser kalmamıştır.Çünkü yönetim olarak geldiğimiz ilk günden beri eski zihniyette ve eski tarzda başarılı olunamayacağını biliyorduk. Ve eski başarısız Samandağspor’dan eser bırakmadık. Samandağ halkına yakışan tarzda Hatay’ın bütün kulüpleriyle iyi ilişkiler geliştiren Hatay’ın sempatiyle takip ettiği bir Samandağspor yarattık. Artık her kategoride şampiyonluğa oynayan ve futbolcu merkezli değil,takım merkezli bir Samandağspor vardır. Şu anda aktif 169 futbolcusu olan bir Samandağspor yarattık.

Bu yönetim Samandağspor’u Türk futbolunda en alt lig olan 2.Amatörden alıp 3 yılda olması gereken neyse hepsini başarmıştır ve bu sene de Hatay’ın en üst liği olan süper Amatöründe grup Şampiyonu olmuştur. Yaptığımız işleri Samandağ halkının vicdanına sunuyoruz. İlk senesinde Şampiyon olup 1.Amatöre çıkarken U-15’te de Hatay  şampiyonu olmuştur.2.yılında 1.Amatörde de Şampiyon olup süper amatöre çıkmış ve U-17 ve U-16’da yine Hatay şampiyonu olmuşlarıdır. Özellikle geçen sene U-16 Türkiye Şampiyonasında yenilmeden penaltılarla elenmiştik. 3.yılımıza geldiğinde  yani bu yıl U-16 Hatay şampiyonluğu ve süper Amatör grup şampiyonluğunu yaşadık ve U-15 ve u-17’de lideriz.Yani ilk sene 2 kupa,2.senesinde 3 kupa ve bu yıl 2 kupa aldık 2 kategoride de lideriz burada da şampiyon olacağımıza eminiz.Bu da her sene üstüne büyüyerek ilerlediğimizi gösteriyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Haber/Foto: Hasan Dadük

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig