"YANLIŞ ÜZERİNE KURULU POLİTİKALARI GÖZLER ÖNÜNE SERECEĞİZ" | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

“YANLIŞ ÜZERİNE KURULU POLİTİKALARI GÖZLER ÖNÜNE SERECEĞİZ”

Bu haber 20 Temmuz 2017 - 10:05 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

 

Belediye yönetiminin yanlış üzerine kurulu politikalarını Samandağ halkının gözleri önüne sermeyi hedeflediğini belirten açıklamasında İlçemiz Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, dün yaptığı açıklamada halk arasında konuşulan ve iddia edilen, belediye’nin bazı araçları sağlam ve çalışıyor olmasına rağmen hurdaya ayırdığı ve yandaşlarına çok cüzi meblağlara sattığı yönündeki beyanlara cevap aradı.

Kamacı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Değerli Samandağ halkı; Belediye yönetiminin yanlış, adaletsiz, haksız, peşkeş, rantiye, kayırma üzerine kurulu politikaları ve icraatları ile ilgili olarak bilgilendirmeye yönelik yazılarımızı halkımız ile paylaşmaya devam ediyoruz.

Bilindiği üzere HATAY Büyükşehir statüsüne geçmesi ile birlikte 2014 yılı itibari ile belde belediyeler iptal edilerek merkez ilçeye bağlı mahalle statüsüne alındı dolayısı ile 2014 seçimlerinden hemen sonra belde belediyelerinin sahip olduğu araçlar, binalar, araziler, borçlar, paralar ilçe belediyesinin envanterine geçti. Samandağ Belediyesinin envanterine geçen azımsanmayacak kadar muhtelif araçların olduğunu herkes bilmektedir.(Makam çöp toplama, traktörler, iş makinaları, ambulanslar v.s.araçlardan bahsedilmekte) Ancak; söz konusu bu araçların şu ana kadar akıbetinin ne olduğunu Belediye yönetimi ve satın alanlar haricinde kimse bilmemektedir. Zira; halk arasında konuşulan ve iddia edilen, belediye’nin bazı araçları sağlam ve çalışıyor olmasına rağmen hurdaya ayırdığı ve yandaşlarına çok cüzi meblağlara sattığı yönündedir. Bazı araçları ise bazı meclis üyelerinin yakınlarına hurda fiyatına satıldığı ve şuan itibarı ile sağlam olarak çalıştıkları ve evlerinin önünde durdukları yönündedir.

Belediye yönetimine soruyoruz: Bu araçların akibeti nedir? Satıldı ise hangi şartlarda satıldı? İhale edildi mi? Hurdaya ayırdığınız araçlar hangileridir? Çalışan sağlam araçları neden hurdaya ayırdınız? Bazı Meclis üyelerinin, yakınları kaç adet araç satın almış bulunmaktadırlar? Halk merak içinde cevabınızı bekliyor olacaktır.” İfadelerinde bulundu.

Ümit Sağaltıcı

 

 

afdah.info

voir films