ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Temmuz 2017

YANGIN YİNE AMANOS’TA

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Amanos Dağları Çökek mevkiinde çıkan yangını kontrol altına alma çalışmalarına 1 uçak, 3 yangın söndürme helikopteriyle yapıldı. Alınan bilgiye göre, Çökek mevkiindeki Eğricek tarlası civarında henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı.

Kızılçam ağaçlarıyla kaplı alandaki orman yangına orman işletme müdürlüğü yangın ekipleri karadan 5 yangın söndürme timi, 2 dozer, 1 greyder ile yangını kontrol altına almak için çalışma başlattı. Yangınına havadan söndürme çalışmaları yapıldı. Amanos Dağları Çökek mevkiinde çıkan yangını kontral altına alma çalışmalarına bir uçak, üç yangın söndürme helikopteri de destek veriyor.

Çok sayıda ekibin müdahale ettiği orman yangınında söndürme çalışmalarına katılan işçi Hüseyin T., yangına müdahale ettiği sırada başına düşen taş parçasıyla yaralandı. Yaralı işçi devlet hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaklaşık 5 hektarlık alanda etkili olan yangının çıktığı bölgenin sarp olması nedeniyle karadan söndürme çalışmalarına katılan ekiplerin zaman zaman zorlandıkları gözlenirken, yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan çalışmalarını sürdürdüler.

Haber Merkezi

Share
472 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?