ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Aralık 2018

YAMAN; “TEMELLERİN SARSILMAKTA OLDUĞUNA KAYGI VE ENDİŞE İLE TANIKLIK EDİYORUZ”

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü ile ilgili gazetemiz aracılığıyla basın açıklamasında bulundu.

Kadının toplumun en önemli yapı taşı olduğunu belirten Başkan Yaman açıklamasında; “21. Yüzyılın modern çağdaş ülkesi olarak anılan birçok ülkesinden çok daha önce Anadolu Kadınına tanınan “Seçme ve Seçilme Hakkı”, Cumhuriyetin kadına ve kadın haklarına verdiği önem ve değerin en önemli göstergesidir. Çağdaş ve uygar bir ülke olmanın vazgeçilmez unsurlarından biri olan özgür ve eşit kadın modelinin, yalnızca yasalarda bir ifade olmanın ötesinde özel olarak desteklenmesi ve geliştirilmesi gereken kavramlar olduğunu unutmamalıyız. Ne yazık ki son zamanlarda Mustafa Kemal Atatürk’ün, kadınların her alanda eşit haklara sahip, kültürlü, çağdaş ve özgür olmaları adına attığı bütün temellerin sarsılmakta olduğuna kaygı ve endişe ile tanıklık ediyoruz. Bir toplumun çağdaşlık düzeyinin, o toplumun kadınlara verdiği değerle ölçüldüğü bir dünya da, kadınların haklarından, eşitliklerinden verilecek taviz söz konusu dahi olmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, kadınlarımızın toplumun dezavantajlı kesiminde değil; toplumu ilgilendiren, her konuda en önde, inisiyatif alarak karar süreçlerinde eşit söz sahibi olmalarını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

Share
194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?