YAMAN: SORGULAMAYI ÖĞRENEN BİR NESİL İÇİN EMEK VERİYORUZ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

YAMAN: SORGULAMAYI ÖĞRENEN BİR NESİL İÇİN EMEK VERİYORUZ

Bu haber 29 Mart 2018 - 9:39 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü münasebetiyle tiyatrocuları makamında ağırladı. Defne Belediyesi’nin gönüllü tiyatrocular ile kendi bünyesinde oluşturduğu tiyatro grubu, Başkan Yaman’ın daveti üzerine Defne Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Defne Belediye Tiyatrosu’nun başarılı ismi Ali Gezgin ve ekibinin yer aldığı ziyarette Başkan Yaman, tiyatro çalışmaları ve planlanan projeler ile ilgili tiyatroculardan bilgi aldı.

Defne Belediye Tiyatrosu ekibi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde kendilerini unutmayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a nazik daveti ve sanata duyduğu saygı için gönülden teşekkür ettiler.

Başkan Yaman, çocukların ve gençlerin yaz tatillerini olumlu değerlendirmeleri ve sanat ile iç içe yetişen bir nesil olabilmeleri adına Belediyesi’nce düzenlenen Mahalle Şenlikleri’nin bu yaz da devam edeceği bilgisini verdi.

Toplumları bilinçlendiren, yaşamın ayrılmaz bir parçası olan tiyatronun; sorunlar üzerinde insanları düşünmeye sevk eden, sorgulamayı ve yargılamayı öğreten yanına dikkat çeken Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde sanata ve sanatçıya daha çok değer verilmesi gerektiğini söyledi.

Tiyatronun insanı insana, insanca anlatmasının diğer sanatlara göre farklı bir özellik taşıdığına dikkat çeken Başkan Yaman, “Tiyatro, sanatsal yaratıcılıkta bireyleri geliştirici yönü olduğu gibi, toplumların da ayrılmaz bir parçası ve önemli bir yükselme basamağıdır. Tiyatro, aynı zamanda toplumları ayakta tutan bir sanat dalıdır. Yerelden genele, genelden evrensele bakış açısıyla toplumları daha çağdaş, daha barışçıl ve daha uygar hale getirmesinde de önemli görevler üstlenir. Günümüzde en büyük sorun, anlama ve anlatmada yaşanan sıkıntılardır. Tiyatro, bu sıkıntıları bertaraf eden önemli sanat koludur. Sanat ve sanatçının yanında olduğumuzu ifade ederken, Dünya Tiyatro Günü’nün ülkemize sanat alanında yeni ufuklar, yeni başarılar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)