VULVA KANSERİ HASTANIN, TEDAVİSİNİ TAMAMLANDI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

VULVA KANSERİ HASTANIN, TEDAVİSİNİ TAMAMLANDI

Bu haber 20 Eylül 2019 - 8:56 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.

Hatay Devlet Hastanesi, başarılı bir operasyona daha imza attı…

Hatay Devlet Hastanesinin Jinekolojik Onkoloji Polikliniğine A.G isimli 70 yaşındaki hasta, dış genital dudaklarda mevcut kitle ile başvurdu.

Jinekolojik Onkoloji Doktoru Hülya Ayık AYDIN tarafından yapılan muayene, tetkikler ve alınan Vulva biyopsi sonucunda Vulva Kanseri tanısı alan hastamız, geçirdiği vulvektomi ve lenf nodu diseksiyonu operasyonu sonrası iyileşme sürecini tamamlayarak sağlıklı bir şekilde hastanemizden taburcu edildi.

Adjuvan bir tedavi modalitesine de gerek kalmadan kür şansı yakalayarak taburcu edilen A.G. isimli hastamız, ameliyat sonrası polikliniğimizde yapılan genel kontrollerinde, sağlık durumunun çok iyi olduğu gözlemlendi.

VULVA KANSERİ NEDİR…

Vulva kanseri ,kadın üreme sistemine ait dış dokulardan kaynaklı nadir bir jinekolojik kanserdir. Vulva, yapısı itibariyle oldukça hassas bir bölgedir. Bu bölge de bazen sebepsiz ağrılar meydana gelebilir hatta kanser vakaları gözlemlenebilir. Birçok kadın hayatlarının bir dönemi boyunca vulva ağrısı ile karşı karşıya kalmıştır HPV virüsü, vulva kanseri riskini artıran etkenler arasında yer almaktadır.

Tüm jinekolojik kanserlerde olduğu gibi vulva kanserinde de bu konuda eğitim almış jinekolojik onkolologların yeri büyüktür. Palyatif bakım dahil tedavinin tüm aşamalarında multidisipliner bir onkoloji ekibi ile birlikte yer almaktadırlar.

Haber Merkezi