logo

reklam

VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON TARİH 31 TEMMUZ

Vatandaşların ve esnafların devlete olan vergi borçlarının kolayca ödenmesi açısından yürürlüğe giren kanun kapsamında yapılandırma için son gün 31 Temmuz olarak belirlendi.

Vatandaşların ve esnafların devlete olan vergi borçlarının kolayca ödenebilmesi için çıkarılan kanun kapsamında yapılandırma işlemlerinin 31 Temmuz’a kadar bağlı bulundukları vergi dairesi veya anlaşmalı bankalara müracaat ederek işlemlerini yapabilecekleri belirtildi. Vergi yapılandırması ile ilgili olarak Hatay Valiliği resmi internet sitesinde yayınlanan bildiride, “Vatandaşlarımıza Devlete olan borçlarını yapılandırma konusunda kolaylık sağlamak amacıyla hazırlanan 7143 sayılı “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” 18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Yararlanmak için başvuruların 31 TEMMUZ 2018 tarihine (bu tarih dâhil) kadar yapılması gerekmektedir.” denildi.

Peşin Ödeme İndirimi De Getirildi

Birçok vatandaşı ilgilendiren trafik, nüfus, seçim, askerlik para cezaları, karayollarından usulsüz geçiş cezası ile öğrenim ve katkı kredisi borçları, kesinleşmiş vergi ve özel usulsüzlük, usulsüzlük, vergi ziyaı cezaları ile çiftçilerin, işletmelerin ecrimisil borçları gibi diğer  borçlarda ödeme kolaylıkları, 6552, 6736 ve 7020 sayılı Kanunlar kapsamında ödemeleri devam eden borçlar için peşin ödeme indirimi hükümlerinden yararlanma gibi çok önemli imkânlardan da faydalanma imkanı getirildi.

Başvuru ve ödemeler nasıl yapılacak?

Başvuruların Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden, bağlı olunan vergi dairesine şahsen veya posta yoluyla, ya da e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapılabileceğini, ödemelerin ise www.gib.gov.tr internet sayfasından, İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasından (IOS ve Android),  GİB Mobil uygulamasından (IOS ve Android) 02:00 – 22:00 saatleri arasında,  anlaşmalı bankalardan veya vergi dairelerinden yapılabileceği bildirildi.

Haber – Foto: Hasan Dadük

Share
145 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?