VERGİ MÜKELLEFLERİNE ZİYARETLER BAŞLADI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

VERGİ MÜKELLEFLERİNE ZİYARETLER BAŞLADI

Bu haber 23 Mart 2018 - 10:05 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

    

29.Vergi haftası kapsamında, Vergisel ödevlerini tam doğru ve zamanında yapan mükellefler İşadamı Ali Kubbe ve Mahir Hilenoğlu’na nezaket ziyareti gerçekleşti. Ziyaretler dün İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük ve Vergi Dairesi Müdürü Ferhat Hacıümmetoğlunun katılımıyla başladı.

Gelir Uzmanı Yılmaz Eryılmaz’ın da katılım gösterdiği ziyaretlerde Mükelleflere çiçek takdiminde bulunularak teşekkür edildi.

İlçe kaymakamı Kütük, “geçmişten bu yana vergilerini zamanında ve tam ödeyen örnek iş adamlarımızdan olan Ali Kubbe ve Mahir Hilenoğlu’na devlete karşı görev ve sorumluluğunu yerine getirdiği için teşekkür ediyorum. Devlet topladığı vergilerle vatandaşa hizmet veriyor. Ne kadar vergi borcu ödenirse o kadar kalkınma olur” dedi.

Ali Kubbe ve Mahir Hilenoğlu’na vergisini zamanında ödediği için teşekkür eden Vergi Dairesi Müdürü Ferhat Hacıümmetoğlu, İlçe Kaymakamı ile birlikte işyerlerini gezdi. Hilenoğlu, işletmede paketleme çalışmalarının nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi verdi.

Nazik ziyaretten dolayı son derece memnun olduğunu belirten Ali Kubbe, “şuana kadar vergimizi bir borç ve görev olarak bildik. Bunu zamanında ödeyerek memlekete hizmet olarak döneceğine inanıyorum. İşletmemizin hesabını tutan Muhasebecim Münir Okur’a da ayrıca teşekkür ediyorum”dedi.

Mahir Hilenoğlu ise; “herkes vergisini düzenli ödese memleket doğru yere gider.  Bizde hem ihracat hem ithalat yapıyoruz. Temennimiz bölgemizde bir an önce huzur ve barışın kalıcı bir şekilde tesis edilmesidir.

Bu nazik Ziyaretlerinden dolayı ilçe kaymakamımız Sayın Kütük’e, vergi dairesi müdürü Ferhat Hacıümmetoğlu’na, Gelirler Uzmanı Yılmaz Eryılmaz’a ve yıllardır bize emek veren muhasebeci mali müşavir abimiz Cemil Şimşek’e teşekkür ediyorum” dedi.

Haber /Foto : Hasan Dadük