VEKİL ATAY, İLÇEMİZ BASIN EMEKÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

VEKİL ATAY, İLÇEMİZ BASIN EMEKÇİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 27 Mayıs 2020 - 12:22 'de eklendi ve 786 kez görüntülendi.

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Samandağ ilçe binasında İlçemiz basın emekçileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.  İlçe binasında gerçekleşen toplantıya TİP İl başkanı Barış Can, İl sekreteri Şahin Kışlakçı, İlçe başkanı Önder Tam’da katılım gösterdi.

Gerçekleşen basın toplantısında İlçe Başkanı Önder Tam, TİP’in İlçemizde örgütlenme sürecini ve bu sürece nasıl dâhil olduklarını anlattı.

Sözümüz Var Meclisi olarak 31 Mart seçimlerinden sonra parti arayışına girdiklerini belirten TİP İlçe Başkanı Tam, seçim yeterliliği sağlanmadığı için yerel seçimlere DSP’den girmeye karar verdiklerini belirtti.

“Yoksulluğa Ve Emek Sömürüsüne Karşı Örgütleniyoruz”

TİP İlçe Binasında gerçekleştirilen toplantıda, parti tüzük ve programlardan ziyade yaşamın kendisinde ortak noktalar bulma hedefinde olduklarını belirten Hatay milletvekili Barış Atay; “İktidara karşı bir alternatifimiz vardır. Bunun mücadelesini veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Farklı kitlelere ulaşmak hedefimizdir. Bizim ortaklaştığımız yer, parti tüzük ve programından ziyade yaşamın kendisidir. Demokratik ve çoğulcu bir anlayışla yoksulluğa ve emek sömürüsüne karşı örgütleniyoruz. Siyaset anlayışımız yerelin kendi dinamiklerini oluşturmaktır. Türkiye’de genel siyaset anlayışı çözülmezse yerelde de çözüm zordur. TİP olarak son dönemde yerelle ilgili çalışmalarımız oldu. Milletvekili olarak Türkiye genelinde yetmiş, Hatay’da da yirmi beş halk toplantısı yaptım. Parti olarak platform ve oluşumları destekliyoruz.

Samandağ’da Sözümüz Var Meclisi’nin içerisinde bizim partiyi benimseyen ve üye hatta yönetici olan arkadaşlarımız vardır. Platformun tamamı Türkiye İşçi Partili değildir. Partimizle herhangi bir organik bağı yoktur.

Partiler üstü bir oluşum olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bizim partimiz devrimci, sosyalist bir partidir. Bizim siyaset anlayışımız sadece parlamentoda milletvekilliği kazanmak değildir. Biz toplumsal muhalefeti de örgütlemekle yükümlü bir partiyiz. Ve elli milyona yakın işçi sınıfının da öncü partisi olma iddiamız vardır. Parti olarak hem genel hem yerel seçimlere katılma yeterliliğini sağlamak için çalışmalarımıza başladık.

Bu çalışma kapsamında Hatay’da çok ciddi bir örgütlenme faaliyetine başladık. Bu iki buçuk yıl önce kurulan bir siyasi parti için elbette ki kolay bir iş değil. Bugün itibariyle Hatay il başkanlığı, Antakya, Defne, Arsuz, İskenderun, Samandağ ilçe teşkilatları kurulumunu tamamladı. İl başkanlığı ve Defne ilçe başkanlığı binalarımız açıldı.

Samandağ ilçe binamız da en kısa zamanda kullanımlı hale gelecek ve açılışını yapacağız. Koronadan dolayı açılış yapma şansımız olmadı. Önümüzdeki günlerde diğer ilçelerin binalarını açmayı düşünüyoruz. Seçime girebilme yeterliliğimiz için 41 ilde ve ilçelerde örgütleme çalışmalarımız sürecektir. Örgütlememizin ana aksı işçi sınıfıdır. Bunun yanında toplumun farklı farklı kesimleriyle de örgütlenmemiz olacaktır. Çünkü TİP, kitlesel bir sosyalist parti olma hedefinde.

TİP, Hatay’da olduğu gibi Türkiye genelinde de değişik yerel platform inisiyatif ve sendikalarla diyalog halindeyiz. Eylem birliği ve desteklerimiz sürmektedir.

Türkiye sosyalist devrimci mücadelesinde en önemli partilerden biri olan İşçi Partisi’nin geleneğini sahipleniyoruz” dedi.

Hatay TİP Milletvekili Barış Atay’ın konuşmasının ardından TİP İl başkanı Barış Can ve İlçe başkanı Önder Tam özgeçmişleriyle ilgili kısa bilgiler vererek bu sürece nasıl dahil olduklarını açıkladılar.

İlçe, Türkiye’nin genel ve yerel siyasi gündemi üzerine konuşmalar gerçekleşti.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı