logo

reklam

VE KORKULAN OLDU!

Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üye Mevlüd Oruç: Çocuklarımızı ve geleceğimizi size yedirmeye niyetimiz yok

Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üye Mevlüd Oruç, ilçemizde sivrisineklerden çektiğimiz işkenceyi gözler önüne serdi. Haber Merkezimizce de bir kaç defadır haberini geçip çözüm talep ettiğimiz sinekler bir çocuğu ısırıp gözünün şişmesine neden oldu. Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üye Mevlüd Oruç, konu ile ilgili çözüm talebinde bulunurken, ‘Sivri Sinek ve haşerelere karşı bütünlüklü, 12 ay, sürekli mücadele istiyoruz. Çocuklarımızı ve geleceğimizi size yedirmeye niyetimiz yok’ dedi.

Hepiniz Bu Günaha Ortaksınız

Akdeniz Kültür Ve Dayanışma Derneği Üye Mevlüd Oruç, açıklamasında, “Ey Samandağ belediyesi ve HBŞB Sivri Sinek ve haşerelere karşı etkin mücadele yapın. Çoluk Çocuk Sinek işkencesi yaşıyoruz. Bütün sinekler çocuklara değil size gelsin. Çocuklara çektirdiğiniz işkence yetmez mi ey atanmış ve seçilmişler yetkililer. En basitinden hizmetleri bile eksiksiz yapamıyorsunuz! Katlanılır olmaktan çıktınız. Vatandaşı sivrisinek işkencesinden kurtaramadıysanız işinizi yapamıyorsunuz demektir. Seçilmiş ve atanmış bütün yetkililer hepinize sesleniyoruz. İşinize bakın, eksik bırakmayın, savsaklamayın. Sizin eksik bıraktığınız hizmetin yükünü, işkencesini çoluk çocuk hepimiz taşıyoruz.

Samandağ Belediyesi ve HBŞB işinize bakın ve Sivri Sinek işkencesini bitirin.

“On yıllardan beri olduğu gibi bu yıl da yaz aylarının başlaması ile Samandağ ilçemiz sivrisinek istilasına uğradı.  Daha önceki yıllarda Samandağ belediyesi gerekli tedbirleri almazdı.  Hatay Bütün Şehir oldu ama hala aynı sıkıntıyı çekiyoruz. Samandağ Belediyesinden ve HBŞB den vatandaşa kalan hizmet ise, ceviz büyüklüğünde Sivrisinek ısırıkları oldu. Ey seçilmiş ve atanmış yetkililer. Ayıptır, günahtır, yazıktır.

Samandağ Belediyesi bütün olumsuzluklarda olduğu gibi günahı HBŞB atıyor. HBŞB ise günahı AK Parti Grubuna atıyor. AK Parti grubu Günahı HBŞB Başkanı Lütfü Savaşa atıyor. Bu kısır döngüde olan bizim bize ve Çocuklarımıza oluyor. Hepiniz bu günaha ortaksınız. Ey siyasiler! Hepinizin ayak oyunlarınızdan sıkıldık! Sizin anlamadığınız şeyi hatırlatalım. Bu toplum size mahkûm değil.  Sizin ayak oyunlarınız, siyasi çıkarlarınız çokta umurumuzda değil. Sizden istenen tek şey işinize bakın ve işinizi yapınız. Sinek ısırıkları yüzünden Çocuklar hastaneye düşecekse Samandağ belediyenizi, HBŞB Meclisinizi, Başkanlığınızı, siyasi ayak oyunlarınızı, Milletvekilliğinizi ne yapalım? Ve ne işe yarıyorsunuz?  Ey Samandağ Belediyesi “ Gelen Gideni Aratır” atasözü sizin gibiler için söylenmiştir. Bütün belediye başkanlarının hataları var. Ama daha öncekilerin yaptıkları sizin yaptığınız hataların, yanlışların, eksikliklerin yanında devede kulak bile değildir.

 Larva, Sivrisinek Ve Haşare

Larva, sivrisinek ve haşere ile mücadele etmiyorsunuz, ediyor gibi yapıyorsunuz. Yeşil alanları, Parkları, Pazaryerlerini, cadde, sokak, rögarları, doğru, zamanında ve yeterli ilaçlamıyorsunuz, ilaçlar gibi yapıyorsunuz. Nerden tutsak elimizde kalıyorsunuz.  Hatay ilimizde ikamet eden 1.600 000 kişi sizin köleniz mi?  Sivri Sinek ve Haşere ile mücadele ciddiyet ister. Bu mücadelede ciddi değilsiniz.

Ey HBŞB

Kış aylarında yapılması gereken mücadeleyi verdin mi?  Yeterince Verdin mi? Hayır. Sivrisinek ve larva mücadelesini hava koşullarına bağlı olarak yılın 12 ayı sürer. Yaptın mı? Yeterice yaptın mı? Hayır. Yıl boyunca Kuyu, İnşaat alanları, Göletler, Bataklık, Dereler, Hayvan Barınakları, Terk edilmiş binalar, Çöp konteynerleri, Durgun su odakları, sulama kanalları, Mazgallar, rögarlar vb alanlarda larva mücadelesi yaptın mı? Yeterince yaptın mı? Hayır?  Samandağ ilçemiz de bu bölgelerin tespiti, haritalandırması ve larva ilaçlaması yaptın mı? Hayır. Bütün işiniz gücünüz bahane uydurmak.  Ey HBŞB bütün Hatay ilimizde Sivrisinek ve haşere ile mücadelede kaç kişilik ekibin var? Ve yeterli mi? Turizm işletmecilerini Haşerelere ve sineklere karşı etkin mücadele edebilmeler için eğitim, seminer, bilgi alışverişi yaptın mı?  Ey HBŞB bu işleri bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Hatay tek başına uzayda değildir. Ülkemizde Sinek ve haşerelere karşı nasıl başarılı mücadele ediliyorsa aynısını uygulamanızı talep ediyoruz.  Bu konuda başarı elde etmiş illerimiz var. Kullandıkları yol, yöntem ve teknolojisi kullanmak çok mu zor? Biz söyleyelim değil. Sivri Sinek ve haşerelere karşı bütünlüklü, 12 ay, sürekli mücadele istiyoruz. Çocuklarımızı ve geleceğimizi size yedirmeye niyetimiz yok. Şimdilik sizi yazılarla uyarıyoruz”dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Share
443 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?