logo

reklam

VAVEYLA, KAPADOKYA’YA GÖTÜRECEK

İlçemizde adını altın harflerle yazdırma hedefinde olan ve organizasyon konusunda alanında en iyisini yapmaya çalışan Vaveyla İn Organizasyon kurucusu Ali Ekber Yeşil, yeni bir çalışma ile ilçe halkının huzuruna çıktı. Farklı bir çalışma ile ilgili gazetemize konuşarak ilçe halkına seslenen Yeşil,  ‘Vaveyla İn Organizasyon 25 Ağustos’ta Samandağ’dan Kapadokya’ya tur düzenliyor’ dedi.

Tur programını açıkladı…

Vaveyla İn Organizasyon kurucusu Yeşil; “Hafta sonu kendimize biraz zaman ayırmanın vakti geldi. Hep birlikte Kapadokya’ya gidiyoruz.”diyerek tur programını açıkladı.

Yeşil konuşmasında; “Samandağ’dan Cuma akşamı saat:23.00’da hareket edilecek, Milyonlarca yıl önce Erciyes ve Hasan Dağı’nın püskürttüğü lavlar ve küllerden doğan; binyıllar boyu erozyonun, keşişlerin, rahiplerin ve taş ustalarının nakış gibi işlediği benzersiz bir coğrafyası olan Kapadokya turumuza başlıyoruz.

Kışın beyaz gelinliğini giyen, baharda pınarların şırıltısıyla coşan, kırmızı güllerle ala bulanan, yazın bülbül namelerinin yabani iğde kokularına karıştığı baş döndüren doğa harikası Güvercinlik vadisine sabahın ilk ışıklarında ulaşıyoruz. Perslerin ‘’Güzel Atlar Diyarı’’ diye adlandırdıkları Kapadokya yöresini fotoğraflamanız için Güvercinlik vadisinde kısa bir mola veriyoruz. Ardından sabah kahvaltımızı almak üzere restoranımıza geçiyor ve sonrasında rehber eşliğinde Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz.

Kapadokya’nın bulutlarla buluştuğu zirve noktası, bölgenin her yerinden görülebilen en yüksek peribacası, Güvercinlik Vadisi’nden Avanos’a, Orta Hisar Kalesi’nden, Göreme Kasabası’na, tüm güzelliğiyle sizi selamlayan Erciyes’ten Hasan Dağları’na kadar, Kapadokya’nın tüm güzelliğini görebileceğimiz Üç Hisar Kalesini rehber anlatımlarıyla geziyoruz. Ardından herkesin merakla görmek isteyeceği ‘’O Ağacın Altı’’ ören yerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Rahibelerin manastırı ve yaşam alanları, Aziz Basel’in Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Manastır eğitmenlerinin yemekhanesi, Karanlık Kilise, Azize Catherine Şapeli ve Çarıklı Kiliselerini de görebileceğimiz aynı zamanda; UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesini rehber eşliğinde geziyoruz.

Taşların özellikleri ve işlenişleri hakkında bilgi almak ve deneyimlemek için Onyx Taş Atölyelerine gidiyoruz. Ardından çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi almak üzere Çavuşin Çanak Çömlek Atölyelerine geçiyoruz.

Kapadokya bölgesinde benzersiz olan mantar formundaki enteresan Peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi, çok başlı peribacalarının en güzel örnekleri arasında yürüyüş yapmak üzere-Keşişler Vadisi- doğru yol alıyoruz. Burada öğlen yemeği/extra/ molamızı veriyoruz.

Çok farklı peribacası oluşumlarının gözlenebildiği özel bir vadiye gidiyoruz. Hatta bu farklılık o kadar özel ki peribacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da bilinir.İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran DevrentVadisi rehber anlatımlarıyla geziyoruz.

2002 ile 2003 yılları arasında televizyonda yayınlanan Türk duygusal dram dizisinin çekildiği ve dizi adını alan tarihi Asmalı Konak evini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından şaraplarıyla ün salmış Turasan şarap fabrikasına geçiyoruz.

Hepimizin güzel bir hafta sonu geçirme ihtiyacı var.  Son başvuru tarihimiz 20 Ağustos’tur. Bütün halkımız davetlidir. İletişim:0538-567-4346—0537-3361195—0546-4377670” ifadelerinde bulundu.

Haber: Ali Doğru/ Foto: Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

Share
430 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?