ÜST REKLAM

logo

reklam

VATANDAŞTAN; ÇÖP DEĞİL, ÖTEN KUŞ TALEBİ!

Yıllar önce taşma tehlikesine karşı yönü değiştirilen Asi Nehri’nden Yeşilada’da arta kalan ve “Ölü Asi” diye bilinen göl, yıllardır kaderine terk edilmiş durumda. Tam bir doğa harikası olan bölge, her türlü canlının ortak mekanı. Bir zamanlar kuş avcılarının vazgeçilmez olan adresi eski ihtişamını kaybetmiş olsa da mevcut hali yaşama dört kolla sarılır cinsten.

Etrafındaki görüntü kirliliği halkın içini karartırken, bölgede yaşayan vatandaşlar “Ölü Asi” nin etrafının temizlenmesini talep etiler. Doğa harikası bir alanın başta Samandağ Belediyesi’nce de talan edildiği iddia edilirken, vatandaşlar ölü asi etrafına yürüyüş parkuru istediler.

Vatandaşlar, konu ile ilgili “Ölü Asi diriltilmeli. Etrafı düzenlenerek, temizlenerek, daha efektif bir görüntü yaratılarak Ölü Asi diriltilebilir. Eskişehir’e gittiğinizde bu tür yerlerin belediye tarafından temizlendiğini, etrafına insanların oturabileceği, yürüyeceği, piknik yapabileceği alanları yarattığını görürsünüz. İlçemizdeki Ölü Asi’nin Eskişehir’deki göllerden nehirlerden ne eksiği var?” ifadelerini kullanırken “hatta içine cafe’ler, halkın ekonomik gelir bırakacağı işletmeler kurulabilir. Bu işletmelerden elde edilecek gelir, üniversiteye hazırlanan veya üniversiteye gidip maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs verilebilir. Yetkililere sesleniyorum, burayı halkın yararına olacak şekilde değerlendirin. Biz burada çöp değil, öten kuşları izlemek istiyoruz!” çağrısında bulundular.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı / Foto: Ali Doğru

 

 

 

 

 

 

Share
298 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?