“Vatandaşların haklarını gözetin!” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

 “Vatandaşların haklarını gözetin!”

Bu haber 26 Eylül 2018 - 8:46 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

SOSYAL MARKET DEĞİL, SOSYAL FACİA

İlçemiz vatandaşları, Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Salonunda bulunan sosyal marketin sosyal bir faciaya dönüştüğünü belirterek yardım amaçlı yapılan bir faaliyetin bu şekilde bir kaosa dönüşmemesi gerektiğinin altını çizdiler. Konu üzerine görüşlerini belirten vatandaşlar, Samandağ Belediyesi yetkililerine seslenerek, ‘bir elin verdiğini diğeri görmemeli’ hatırlatmasında bulundular.  

Konu ile ilgili konuşan vatandaşlar, “bizim bildiğimiz sosyal market toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkı sağlayan aynı zamanda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sosyal belediyecilik gereği temel ihtiyaçları olan, gıda ve temizlik malzemesi dağıtımı ile toplumsal barışın ve yoksulluktan kaynaklanan suçların ortadan kalkmasına destek vermek ve insanlarımıza yaşama dair fayda sağlamak için kurulan bir yapıdır.

İlçemizde durum ne yazık ki biraz farklı işliyor. Sosyal marketin yapılmasındaki amaç insanlara yardım etmek ama maalesef buradaki sosyal market vatandaşları birbirine düşürmek ve kaos yaratmaktan başka bir işe yaramıyor.  Ayrıca dar gelirli ve ihtiyacı olana yardım etmek her duyarlı vatandaşın yapması gereken bir şey iken bu durumunda sessiz sedasız yapılması gerekir. Yani bir elin verdiğini diğeri görmemeli. Herkesin gözü önünde yapılması gösterişten başka bir şey değildir. Vatandaşlar kendilerini bu şekilde incinebilir ve kendilerini kötü hissedebilirler. Bu yüzden yetkililerin görevlerini iyi bir şekilde ve vatandaşların haklarını gözeterek yapmaları gerekir” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Hasan Dadük