VATANDAŞA CEVAP VERİN « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

VATANDAŞA CEVAP VERİN

Bu haber 16 Mart 2017 - 10:04 'de eklendi ve 287 kez görüntülendi.

 

Yaz aylarının yaklaşmasıyla vatandaşlar merak etmeye başladılar ve yetkililere sordular. Özellikle yaz aylarında sivrisineklerden şikayetçi olan ilçemiz vatandaşları, sivrisinek larva ilaçlamalarının ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyorlar.

“Sivrisinek larva mücadelesi hangi belediye eliyle ne zaman yapılacak?” diye soran vatandaşlar, ”her işte olduğu gibi bu işte de topu birbirlerine atmasınlar.” ifadelerini kullandılar.

Konuya duyarlı olan çok sayıda vatandaş “larva mücadelesi her yıl Mart ve Nisan aylarında yapılır. Bu yıl şu ana kadar Samandağ Belediyesi’nin kanal içleri, bazı sivrisinek üreme noktalarında “dumanlama” çalışmasını yaptığını görmedik. Mazot ve çok az ilaç karışımıyla yapılan bu mücadele sineklerin bulundukları ortamda boğulmaları ile gerçekleşiyor. Oysa asıl mücadele sivrisinek larvalarını ilaçlamakla olur. Larva mücadele dönemi geldiği halde hala yapılmış değil. Larva mücadelesini ister Samandağ Belediyesi ister Hatay Büyükşehir belediyesi yapsın bizi alakadar etmez, biz vatandaşları hizmet ilgilendiriyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi de hizmet vermek istiyorsa bir an önce konuya açıklık getirsin ya da ilaçlama iki belediyenin ortak çalışmasıyla yapılsın. Belirsizlik, mücadelenin ağırdan alınması vatandaşa sivrisinek, eziyet ve salgın hastalık olarak gelebilir. Yerel yönetimler, yetkililer el ele verip bu ciddi sorunu, sorun olmaktan çıkarıp, bir an önce harekete geçmelidirler” şeklinde konuştular.

 

 

 

MELEKLERİN FIRTINASI DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin 20’inci haftasında Adana ekibi ASKİ ile 13 Mart Pazartesi günü Antakya Kapalı Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

HATAY’IN MELEKLERİ, ADANA ASKİ’Yİ KONUK ETTİ

HBB Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven, HBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Sait Günal ve çok sayıda taraftarın da tribünden takip ettiği mücadeleye iki takım karşılıklı sayılarla başladı.

Bahar Öztürk, Courtney Paris, Natalia Hurst, Katsıaryna Snytsına ve Tuğba Oral beşiyle maça başlayan Hatay temsilcisi ilk çeyreği 23-17 önde tamamladı. İkinci çeyrekte taraftarının da desteğin arkasına alan HBB’nin Melekleri, soyunma odasına 35-27’lik skorla önde gitti.

İkinci yarıya boyalı alanı etkili kullanarak başlayan Hatay’ın Melekleri, rakibin hücumlarını durduramayınca son çeyreğe 47-50 geride girdi.

MELEKLER SON SANİYE BASKETİYLE KAZANDI

Maçın final periyoduna pota altında bulduğu sayılarla başlayan Hatay temsilcisi, rakibin 10 sayı gerisine düşmesine rağmen maçın sonunu iyi oynayarak son saniyelerde Natalia Hurst’un bulduğu üçlük ile maçı 67-64 kazanmayı başardı.

Haber-Ali Doğru- Foto:Arşiv