VATANDAŞ İSTEDİ, BAŞKAN GÖREVLENDİRDİ! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

VATANDAŞ İSTEDİ, BAŞKAN GÖREVLENDİRDİ!

Bu haber 23 Ekim 2019 - 9:57 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

Samandağ Belediyesi Zabıta Ekipleri ilçede vatandaşlara rahatsızlık veren umumi tuvaleti denetledi. Haber merkezimize gelen şikayetleri ilettiğimiz Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, olaya el koyarak hemen olay yerine ekip gönderdi. Zabıta Ekibi, ilçemizde

Atatürk Mahallesi, İnönü Caddesinde bulunan umumi tuvaletin temizliğini kontrol etti. Samandağ Belediye Başkanı Av. Eryılmaz, ‘En güzel temizlik kirletmemektir’ diyerek vatandaşa çağrıda bulundu.

Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimde genel temizlik kurallarına uyulup uyulmadığına bakıldı. Kadınların kullandığı bölümde pek bir sıkıntı gözlenmezken erkeklerin bulunduğu bölümde rögar kapağının kırık ve çöplerin olduğu gözlendi.  

Zabıta yetkilileri ilçe genelinde vatandaşların önemli ihtiyaçlarından olan umumi tuvalet işletmelerinde hem yasalarla belirtilen kurallara uyulup uyulmadığı hem de sağlık açısından gerekli özenin gösterilip gösterilmediğine dikkat etti.

Ekipler, kontrollerde problem gördükleri hususta işletme yetkilisini uyardı.

Zabıta Müdürlüğü personelleri, Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz’ın talimatları ile vatandaşlardan gelen şikayetler de değerlendirilerek her türlü sorunu yerinde gözlemlediklerini belirterek; bu tür denetimlerin vatandaşların huzur, güvenlik ve sağlıkları için önemsenerek yapıldığını ifade ettiler.

İşletme sorumlusu, oraya gelen vatandaşların genel temizlik kurallarına uymadığını peçeteleri yerlere attıklarını belirterek, orada gereken temizliği sağlayamamanın gerekçesini anlatmaya çalıştı.   

Konu ile ilgili vatandaşlar, konuya hassasiyet gösteren ekibe teşekkür ederek, ‘bu görüntü sadece ilçe vatandaşını ilgilendiren bir görüntü değil. İlçemize başka yerlerden insanlarda geliyor ve bu yerleri kullanıyorlar. Bu görüntü ilçemize yakışmıyor. Belediye Başkanımız kendine yakışanı yapıp olayla ilgilenmiş. Bu sorunun çözülmesi temennisindeyiz. Samandağ ilçesi, adına yakışır yönetilmeli. Bu sorunun kısa süre içinde çözülmesi temennisindeyiz” dediler.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Samandağ Belediye Başkanı Av. Eryılmaz, ‘Samandağı’nda en büyük hedeflerimizden biri de Temiz Bir Samandağ Yaratmak. Bunun için gerekli tüm altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Göreve başladığımız günden beri Temizlik araçlarımız hafta sonları dahil her gün 42 mahallemizde aralıksız çalışıyor. Düzeni Belediye yapar, Korumak Vatandaşa Düşer. Eyer temiz bir Samandağ hayali kuruyorsak bunu her vatandaşımızın sorumluluk bilinciyle kabullenmesi gerekir. Herkes evinin önünü temizlerse, çevreye duyarlı olup kirletmezse, bahçesinden kestiği ağaçları, toprağı, gübreyi kaldırıma veya yol kenarına koymazsa temizlik için harcadığımız parayı ve kaynaklarımızı tüketmez para biriktirir farklı projelerin olmasına olanak sağlar hem de tertemiz bir Samandağ yaratabiliriz. Bir kez daha buradan sesleniyorum. En güzel temizlik kirletmemektir’ dedi. Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı