VATANDAŞ BU KIŞ ÜŞÜYECEK Mİ? - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

VATANDAŞ BU KIŞ ÜŞÜYECEK Mİ?

Bu haber 28 Eylül 2018 - 8:40 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.

Sonbahar yavaş yavaş kapılarını aralarken vatandaşlardın da kış hazırlıkları başladı. Bu yıl yaşanan ekonomik krizin etkileri gözler önüne koyulurken vatandaşların bu kışı nasıl geçireceği merak konusu oldu. Konu üzerine İlçemiz esnaflarından Çağlar Ticaret işletme sahibi Sezgin Gündüz’ü ziyaret ederek kış hazırlıkları ve ürün fiyatları üzerine küçük bir sohbet gerçekleştirdik.

Konu üzerine gazetemize konuşan Gündüz; “Biz bu işi 1986’dan beri nakliye olarak, 2003 den beri de bir mekân içersinde yaptık yapmaya da devam edeceğiz.  Son zamanlarda yaşanan fiyat artışları herkesi olduğu gibi bizi de çok etkiledi. Diğer esnafı 1 etkilediyse bizi 4 etkilediğini söyleyebiliri. Çünkü vatandaşlar artık dükkânımıza uğramıyor. Kış hazırlığı bakkaldan çikolata almak gibi bir şey değil ki vatandaşları da anlıyorum. Toplu bir alım yapıldığı için toplu ödeme onlara zor geliyor ama aynı şekilde bizde çok zor durumdayız. Bu durumdan dolayı çok şikâyetçiyim. Eskiye rağmen 3000 bin ton stadyum ama şimdi siftah yapmadım. Biz bu durumdayız evet ama vatandaşlarda şikayetçi onlarla baş edemiyoruz. Müşterilerimiz isyan ederek çıkıyorlar buradan. Satış zaten yapamıyoruz. Bizim burada fabrikada yok.  Bizim buradakiler işçi. Sezon başında olduğumuz için daha elimde ürün kalmadı.

    

Ama ilerde ne olur bilemeyiz. Elimizden geleni halkımıza en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Evimiz için, işçiler için, dükkânımız için elimizden geleni yapıyoruz. Devletimizden destek bekliyoruz. Gelen kömürler Rus kömürü olduğu için bir de dolar arttığı için satış yapamıyoruz.

“Durum Böyle Devam Ederse Kömürü Bırakacağız Talaşa Döneceğiz”

Bu yıl ki fiyatlar eskiden 1 ton kömür 800 liraydı şimdi 1600 lira oldu. Bu yüzden vatandaşlarda bir sene arasında ki fiyat farkını göz önüne alarak isyan ediyor. Bizde bu durumda bir şey diyemiyoruz.

Bu durum bizi çok kötü etkiledi. Kötü bir dönem geçiriyoruz. Bu yıl istediğimiz gibi bir ataş gerçekleştirmek için bekliyoruz. Sezonun açılmasını, doların inmesini bekliyoruz. Böyle devam ederse kömürü bırakacağız talaşa döneceğiz. 5 işçimiz var bu yıl sıkıntı ile maaşlarını verdik.  Durum bu şekilde devam edemez. İnşallah en kısa zamanda bu durum düzelir.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı