VATAN PARTİSİNİN ACI KAYBI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

VATAN PARTİSİNİN ACI KAYBI

Bu haber 02 Nisan 2018 - 8:30 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.

Eğitimim emekçilerinden Ökkeş Yıldırım Demir, yakalandığı akciğer kanserine yenik düştü. Ökkeş Yıldırım Demir Hatay ile Hassa ilçesinde 1947 yılında doğdu ve 29 Mart 2018 de Samandağ’da hayata gözlerini yumdu. Ökkeş Yıldırım Demir  evli ve iki kız ve bir erkek çocuk sahibiydi.

Ökkeş Yıldırım Demir: Öğretmenlik yaptığı yıllarda, TÖBDER, EĞİTİM SEN, EĞİTİM İŞ gibi öğretmen sendikalarında üyelik ve yöneticilik yaptı. Demir, eğitim emekçilerinin örgütlenmesi mücadelesine katıldığından dolayı, gözaltı, sürgün gibi baskılarlar yaşadı. Demir, sistemin baskılarına boyun eğmedi, doğru bildiği yolda mücadelesine devam etti.

Ökkeş Yıldırım Demir emekli olduktan sonra İşçi Partisine üye oldu ve bir süre Hatay il sekreterliği, Samandağ ilçe yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Son olarak Vatan Partisine katıldı ve Vatan Partisinde yöneticilik yaptı.

Samandağ  Devlet Hastanesinde ölümü gerçekleştirilen Ökkeş Yıldırım Demir, hastaneden alınarak, Samandağ’daki evine getirildi ve komşularından helalık alındıktan sonra doğduğu yer olan Hassa ilçesi Akbez köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Ökkeş Yıldırım Demir’in cenazesine Vatan Partisi il başkanı  Yunus Özgür Yıldırım Demir, Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı ve Aydınlık Gazetesi yazarı Prof.Mehmet Yuva, Vatan Partisi İskenderun ilçe başkanı İbrahim Bedir, Samandağ ilçe başkanı Gazi Kaaraali, Hatay il sekreteri Sadık Karakaş, Antakya ilçe başkanı Edip Hadimoğulları, parti yöneticileri katıldılar.

Akbez Camisinde kılınan namazdan sonra Akbez mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine öğretmen arkadaşları ve Akbez Köylüleri katıldılar.

Vatan Partisi il başkanı Yunus Özgür Yıldırım,üzgün olduklarını ve partinin Hatay ili önderlerinden ve uzun soluklu bir devrimci arkadaşlarının kaybından ötürü ”Partimizin uzun soluklu bir devrimci yöneticisi aramızdan ayrıldı. Onun halka inanan, karşılık beklemeden mücadele eden bir insan olarak anacağız. Mücadele çizgisinde sapmayan böyle insanların aramızdan ayrılması bize acı vermektedir.” Dedi.

Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı Prof.Dr.Mehmet Yuva, “ eğitim emekçilerinin mücadelesine emek veren,yine siyaset olarak da Vatan Partisinde  örgütlü mücadelesine devam eden Ökkeş Yıldırım Demir aramızdan ayrıldı. Ailesine ve Vatan Partili arkadaşlarımıza sabır diler, ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

Haber Merkezi