ÜST REKLAM

logo

reklam
11 Nisan 2017

VATAN PARTİSİ: MÜHRÜ KUVVETLİ BASIN VE ”HAYIR” DEYİN

 

Vatan Partisi Samandağ İlçe Örgütü, yaklaşan referandum, ülkemizde ve başta Suriye olmak üzere bölgemizde gelişen süreci değerlendiren ve halka çağrıda bulunulan bir basın açıklaması düzenledi.

Vatan Partisi Samandağ İlçe Örgütünün süreç ile ilgili yaptığı basın açıklamasında; ”Değerli halkımız, değerli basın mensupları. Etrafımızda tehlikeli provokatif olaylar o kadar hızlı bir şekilde dönüyor ki, insanlar takip etmekte zorlanıyorlar. İç meselede bölücü terör olaylarından, referandumda hükümet ve evetçiler lehine halkı bölen haksız rekabetten tutun da ABD’nin komşumuz kardeşimiz Suriye’yi bölme ve ikinci bir İsrail yaratma projesini hayata geçirme, Irak’ta halkları birbirine kırdırmaya kadar olayları cereyan ettirmektedir.

Değerli halkımız. Bütün bu olumsuz olaylar olurken, AKP hükümeti adeta Amerika’nın yarattığı Suriye’yi bombalı saldırıya, ateşe körükle gider gibi, dalmak istemektedir. Türkiye’nin etrafında ateş çemberi vardır. Hiçbir komşu ile aramız iyi değildir. Hükümet ve Cumhurbaşkanımızın söyledikleri, bir gün sonra kendileri yalanlamakta ve ülkemizin itibarını ”bunların sözlerine güvenilmez” denilerek ayaklar altına alınmaktadır. Unutulmasın ki kimyasal bombaların arkasına sığınılarak ABD emperyalistlerinin Suriye’ye attığı bombalar, sadece Suriye’yi değil, bize ve bütün komşulara atılmıştır.

Düşünün, Suriye’nin bombalanmasına kırktan fazla ülke ABD’yi protesto etmiştir ve kimyasal bombaları Suriye ordusunun attığına inanmamıştır. Bu provokasyonu destekleyenlere bir bakın: AKP hükümeti, sayın Cumhurbaşkanı, PKK, YPG, IŞİD, El Nusra, Katar, Suudi Arabistan gibi ABD’ye bağımlı örgütler. Daha düne kadar Rusya, İran ve Suriye’nin izni ile Kürt koridorunu El Bab’a kadar giderek kesen Türk Ordusuna, yarın ”derhal Suriye topraklarını terk edin, sizi istemiyoruz” derlerse ne olacak? Unutulmasın ki Rus uçağı düşürüldükten sonra Türk uçakları sınıra bile yaklaşamıyorlardı. Hükümete ve Cumhurbaşkanına sesleniyoruz. ABD’ye güvenerek onun ipiyle kuyuya inme. Dikkat edin tuzağa düşmeyin. ABD’nin oltasına takılmayın. Daha önce Astana ve diğer yerlerde Suriye’nin lehine çıkan kararlara darbe indirdiğinizin farkında mısınız? ABD’nin FETÖ’yü desteklediğini biliyorsunuz. FETÖ’ye karşı mücadele ettiğinizi söylüyorsunuz. O zaman ne oldu da 180 derece dönüş yaparak ABD’nin kuyruğuna yapışırsınız? Bu tutumunuzu şiddetle protesto ediyor ve derhal, Suriye ile bir masaya oturup bağımsızlık ve toprak bütünlüğü temelinde anlaşmaya varmanızı Vatan Partisi olarak istiyoruz.

Değerli halkımız. Bu referandumda halkımızla beraber niye hayır dediğimizi anladınız mı? Bu anayasa geçerse ve evet çıkarsa meclis yok olacak, hükümetler yok olacak, milletvekilleri kahvehaneye gider gibi meclise gidecekler.

Cumhurbaşkanı bu yetkileri ele geçirirse, bir kararname ile Samandağ toprakları(asla şaka değil) bir anda elden gider ve itiraz edecek bir merci bulamazsınız.

ABD Ortadoğu’dan ve Suriye’den defol

Suriye’de patlattığın kimyasallar seni yakacak

AKP hükümeti! ABD’nin kuyruğuna takılmaktan vazgeç, tuzağa düşme.

Halkımıza sesleniyoruz! Referandumda HAYIR mührünü kuvvetli bas ve bu sözde anayasanın 18 maddesini reddet.” ifadelerini kullandılar.

 

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

Share
813 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?