ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Nisan 2017

VATAN PARTİSİ 1 MAYIS’I SAMANDAĞ’DA KUTLAYACAK

 

Vatan Partisi Samandağ ilçe başkanı Gazi Karaali, 1 Mayıs İşçi Bayramını Samandağ ilçede kutlayacaklarını açıkladı. Karaali, 1 Mayıs İşçi Bayramını bölücülüğe ve gericiliği karşı mücadele olarak değerlendirdiklerini ve bu buna uygun bir kutlama yapacaklarını belirtti.

Karaali, 1 Mayıs İşçi Bayramını aynı gün Abdullah Cömert Parkında saat 16.00. da toplanacaklarını ve marşlarla, halaylarla kutlayacaklarını ve daha sonra bir basın açıklaması ile son bulacağını belirtti.

Karaali, “Vatan Partisi olarak bütün milletimizi ve emekçilerimizi, Ay Yıldızlı Al bayraklarımızla emeğimiz ve vatanımız için 1 Mayıs alanlarına çağırıyoruz” dedi.

1 Mayıs İşçi Bayramı ile bir açıklamada Vatan Partisi il başkanı Yunus Özgür Yıldırım açıklama yaptı. Yıldırım, “1 Mayası İşçi Bayramını Hatay il örgütü olarak Samandağ ilçede kutlama kararı aldık. Samandağ’daki kutlamalara bütün Vatan Partisi Hatay ilçelerimiz katılacaktır. İlçe başkanlarımız hazırlıklarını tamamlamıştır. Katılmak isteyen vatandaşlarımız, ilçe başkanlıklarını arayabilirler. Halkamızı 1 Mayıs İşçi Bayramına katılmaya çağırıyorum” dedi.

Yıldırım açıklamasını şöyle sürdürdü.

“Türkiye, bugün vatan savaşı vermektedir.

Dünyanın en azılı emek düşmanları, aynı zamanda vatanımızın düşmanıdır.

Emek düşmanı bütün siyaset ve uygulamaların arkasında küresel efendiler bulunuyor. Bugün AKP iktidarının gündeminde bulunan emek karşıtı siyasetlerin arkasında emperyalistler var. Özetle borçlanma ekonomisinin yüklerini emekçilerin ve milletin sırtına yıkmak, bu program, emek düşmanı olduğu kadar vatanı bölmek isteyen programdır.

1 Mayıs alanlarından bütün dünyaya duyuracağız:

Kıdem tazminatında fon uygulamasına geçilemez.

Ayrımsız bütün taşeron işçilerine kadro verilmelidir.

Devlet memuru güvencesi kaldırılamaz.

İşyerlerindeki uyuşmazlıklarda zorunlu arabuluculuk sistemi getirilemez.

Borçlanma Ekonomisinden ve ekonomik krizden kurtulmanın yolu, emekçi sınıf ve tabakaların haklarını gasp etmek olamaz. Üretim Ekonomisi biricik çözümdür. Bu nedenle üretimi yapan emekçilerin ekonomik durumlarının düzeltilmesi ve her alanda güvenliklerinin sağlanması biricik çözümdür. Halkçı ve kamucu ekonomi, Türkiye’nin önTürk Silahlı Kuvvetleri, Polisimiz ve Köy Korucularımız, PKK’yı hendeklere gömdü.

Türk Ordusu, Fırat Kalkanı Harekâtıyla Amerikan Koridorunu bozdu ve şimdi Fırat’ın Doğusunda Sincar’ı bombalayarak ABD’nin piyonu olan PKK/PYD terör örgütünü temizlemektedir.

Bölücü Terör Örgütü PKK/PYD, Dünyanın en büyük emek düşmanı olan ABD emperyalistlerinin stratejik piyonudur. ABD komutanları ile PKK/PYD arasındaki ilişkinin fotoğrafları, artık gazetelerinin baş sayfalarındadır. ABD’li komutanlar, Irak’ın kuzeyinde PKK/PYD birliklerini silahlandırmakta, desteklemekte ve denetlemektedir.

Türk milletinin ve bütün emekçilerin yüreği Mehmetçikle birlikte çarpmaktadır.

Bu koşullarda hendeklere gömülen PKK’yı çeşitli örtüler altında 1 Mayıs alanlarına sokma girişimleri, emek düşmanı olan Küresel efendilerin hizmetindedir.

PKK, Türkiye’yi bölme planının piyonudur. Fırat’ın Batısında veya Doğusunda, hendeğin içinde veya dışında, sokakta ve Mecliste, hele hele 1 Mayıs meydanlarında PKK istemiyoruz” dedi.

Haber-Foto:Ali Doğru

 

 

Share
853 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?