VALİ DOĞAN UNICEF HEYETİNİ KABUL ETTİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

  VALİ DOĞAN UNICEF HEYETİNİ KABUL ETTİ

Bu haber 15 Ağustos 2020 - 10:05 'de eklendi ve 517 kez görüntülendi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, BM Çocuk Fonu “UNICEF” Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle ve beraberindeki heyeti kabul etti.

14 Ağustos 2020 Cuma günü saat 14.30’da Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette Vali Doğan, UNİCEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle ile Suriyeli misafirler ve Suriyeli çocuklara sunulan barınma, eğitim, sağlık ve istihdam hizmetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Vali Doğan,” Tarihimizde hiçbir göç dalgasında kapılarımızı kapatmadık. En son 2011’de başlayan büyük göç dalgasında olduğu gibi. Ülkelerini ve evlerini terk etmek zorunda kalan savaş mağduru insanların ilk sığındığı sınır illerden olan Hatay’ımız yüksek oranda mülteci nüfusuna ev sahipliği yapıyor.  Bu nedenle, Suriye krizinin çıktığı ilk günden buyana Ülkemiz Suriyeli mültecilerin insani koşularda yaşaması için desteğini sürdürmüştür.” Dedi.

UNICEF Temsilcisi Duamelle, uzayıp giden bu krizde en büyük bedeli ödeyenler çocuklar olduğundan her durum ve koşulda onların korunmasını öncelikleri arasına alan, Suriyeli misafirlere ve çocuklara sunulan hizmetlerden Türkiye’ye teşekkürlerini iletti. Göstermiş olduğu ev sahipliği ile Türkiye’nin dünyaya örnek olduğunu ifade eden Duamelle, kabullerinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı