ÜST REKLAM

logo

reklam

VALİ ATA, SAMANDAĞ’I DİNLEDİ

VALİ (2) VALİ (3)

Hatay Valisi Erdal Ata, ilçemizdeki vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorun ve taleplerini dinledi.  

Samandağ Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da düzenlenen toplantıya Vali Ata’nın yanı sıra Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Fuat Çay, Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kurum müdürleri, Samandağ ilçemizin mahalle muhtarları ve kanaat önderlerinin yanı sıra diğer yetkililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Vali Ata yaptığı konuşmada, vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini iletmelerini sağlayacak yeni bir iletişim kanalı olan bu toplantıları çok önemsediklerini dile getirdi.

İlçelerimizin, mahallelerimizin sorunlarını en kısa sürede çözmek üzere toplandıklarını belirten Vali Ata, ‘’ilçemizin meselelerini yerinde görmek, sizlerden gelen talep ve şikâyetleri ilk ağızdan dinlemek üzere bu toplantıları düzenliyoruz. Devletimizin imkânları ve mevzuat çerçevesinde taleplerinizi yerine getirmek üzere notlarımızı alacağız. Tüm kurum müdürlerimiz burada sizlerden gelen soruları cevaplandırmak üzere hazırlar. Varsa şikâyet ve taleplerinizi incelemek suretiyle en kısa zamanda çözüme kavuşturmak için her türlü gayreti göstereceklerdir” dedi.

Teknolojinin ulaştığı boyutlar göz önüne alındığında günümüzde evrak işlemlerinin çok kısa sürelerde çözülebildiğini ifade eden Vali Ata, tüm kurumlarımızın vatandaş memnuniyeti odaklı bir anlayışla iş ve işlemleri yürütmesi gerektiğini vurguladı.

İlçemiz Kaymakamı Cahit Çelik’in ilçe ile ilgili yaptığı sunumun ardından muhtarlarımıza, kanaat önderlerine ve vatandaşlarımıza söz veren Vali Ata bilgilendirilmesi gereken konular varsa paylaşmalarını istedi. Vali Ata’ya taleplerini aktaran vatandaşlarımız, yaşadıkları bazı sıkıntılar ve mahallelerin ihtiyaçları ile ilgili isteklerini Vali Ata’ya aktardılar.

 

Share
575 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?