ÜST REKLAM

logo

reklam

“VAKIF SİYASİ YAPILANMA İÇİN Mİ KURULDU ?”

 

 

 

metin yılmazİlçemiz işadamlarından Metin Yılmaz, Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir’i soru yağmuruna tuttu. Dün basın aracılığıyla sert bir dille eleştirdiği Belediye Başkanına seslenen Yılmaz, ‘Başkanlığını yaptığınız vakfa yine başkanlığını yaptığınız belediyeden gelir akıtmak milleti haraca bağlamak değil midir?’dedi.

 

Yılmaz,  ilçede son günlerde CHP İl Kurultay Delegesi Mehmet Kamacı’nın Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in faaliyetleriyle ilgili sanal medyada yaptığı açıklamaların kafalarda soru işaretleri yarattığına değinen bir açıklamada bulundu.

Yılmaz, açıklamasında, “özellikle kendisinin başkanlığını, eşinin muhasebeciliğini, amcası Sabah Rencüz’ün de başkan yardımcılığını yaptığı Samandağ Hizmet Vakfı ile ilgili açıklamalar kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Bundan 4- 5 ay önce meclis üyelerinden 1 redde karşılık çoğunluğun oylarıyla söz konusu vakfa 29 yıllığına arazi tahsis edilmiş ancak Aralık Ayı Meclis Toplantısında bu karar geri alınmıştı. Şimdi Sayın Başkan Mithat Nehir’e soruyoruz;

Bu vakfa hangi gerekçe ile halka ait olan bir gayrimenkul devredilmiştir?

Eğer halka hizmet amacıyla devredilmiş ise bunu neden CHP’nin bir belediyesi bu halkın Samandağ’ın bir belediyesi olarak değil de tamamen tüzüğü ayrı belediye kurumu ile hiçbir alakası olmayan bir vakıf aracılığıyla yaptınız?

Siz CHP’li değil misiniz?

Partinize siyaseten böyle bir katkı yapma külfetiniz yok mu?

Üstelik Samandağ’ın yüzde 90’ı CHPli! CHP adına yapın ki Samandağlılar partileriyle gurur duysun, kendilerini CHP’ye ait hissetsin! Bir ‘’CHP sevdalısına’’ da yakışan bu değil midir?

Yoksa siz bu vakfı tamamen ayrı ve CHP ile hiçbir alakası olmayan, sizden, kaynınız, eşiniz, amcanız ve birkaç meclis üyenizden oluşan siyasi yapılanmanıza güç katmak için mi kurmuştunuz?

Peki, siz bir belediye başkanı olarak yine başkanlığını yaptığınız vakfa arazi tahsis ederken bunu dile getirirken hiç rahatsız olmadınız mı?

Siyasi birikiminize soruyorum: Bunu siyaseten ahlaki buluyor musunuz?

Bir de vakfın gelirleri var tabii; Belediyeye işi düşenden ‘’bağış’’ talep ediyormuşsunuz vakfa.. Sayın Başkan! Başkanlığını yaptığınız vakfa yine başkanlığını yaptığınız belediyeden gelir akıtmak milleti haraca bağlamak değil midir?

Sizin herhangi bir vakfa halkın belediyesinden gelir sağlamak gibi bir göreviniz mi var?”dedi.

Haber-foto.ümit sağaltıcı

 

 

Share
640 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?