“ÜYEMİZ HAKSIZ YERE GÖZALTINA ALINDI!” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“ÜYEMİZ HAKSIZ YERE GÖZALTINA ALINDI!”

Bu haber 20 Ağustos 2016 - 17:00 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

Eğitim-Sen Hatay Şubesi Yürütme Kurul yazılı bir açıklama yaparak gözaltına alınan üyelerinin serbest bırakılmasını istediler.

s

Yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verildi: “Haksız ve hukuksuz bir şekilde 1 aydır açığa alınmış olan üyemiz 17.08.2016 Çarşamba günü 22.30 saatlerinde evinden, eşinin ve çocuklarının yanından gözaltına alınmıştır. Üyemizin derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

Gülen cemaati ile yıllarca iş yapan, beraber kurdukları kumpaslar ve tuzaklarla binlerce masum insanı cezalandıran, hatta intihar etmelerine neden olanlara göz yumanlar, Eğitim Sen üyelerini ‘Darbeci zihniyet’ ile ilişkilendirecek kadar gözünü karartmıştır. Kendileri gibi düşünmeyen herkesi potansiyel düşman görerek bertaraf etmek isteyenler ile bizleri bu tür tuzaklarla baskı altına almaya çalışan ve haklı mücadelemizden döndürmeyi amaçlayan her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamanın karşısında olacağımız bilinmelidir. Darbe soruşturmasıyla hiçbir somut bağlantısı olmamasına rağmen, darbe girişimini kendileri için fırsata çevirmek isteyenlerin bizleri de sürece katma gayretleri, iktidar eliyle başlatılan “cadı avı”nın hangi boyutlara geldiğini görmek açısından önemlidir. KESK’i ve Eğitim Sen’i bilen ve tanıyanlar, bugüne kadar her türlü iftira ve yalana rağmen hiçbir baskı ve tehdide boyun eğmediğimizi gayet iyi bilmektedir. Siyasi iktidar, bizimle değil bugüne kadar aynı yolda beraber yürüdükleri darbeci çetelerle uğraşmalıdır. Üyemize yönelik iftiralarla gerçekleştirilen haksız ve hukuksuz gözaltı işlemi derhal son bulmalı ve gözaltına alınan üyemiz derhal serbest bırakılmalıdır” dendi.