“ÜYELERİMİZ DERHAL GÖREVLERİNE İADE EDİLSİN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ÜYELERİMİZ DERHAL GÖREVLERİNE İADE EDİLSİN”

Bu haber 24 Mart 2017 - 12:00 'de eklendi ve 265 kez görüntülendi.

 

 

Samandağ Eğitim Sen Yönetim Kurulu önceki gün sendika binasında açıklamada bulundu. Samandağ Eğitim Sen Baş Temsilci Sarap ALDIÇ SAKALLI’nın okuduğu açıklamada ‘İlçemizde, ilimizde ve tüm ülkemizde mağdur olan tüm eğitim emekçilerinin görevlerine iade edilmelerini yetkili makamlardan talep ediyoruz. Bu yanlıştan en kısa zamanda dönüleceğini umuyoruz. Gücümüz Birliğimizdir’ ifadelerine vurgu yapıldı. .

Aldıç Sakallı açıklamasının devamında, “Darbeyi bahane ederek OHAL ve KHK  ile emekten, demokrasiden, barıştan yana olan aydın, demokrat ve sosyalist insanlara her gün darbe yapılmaktadır. Bu anlayış bir gün bunun hesabını verecektir. Bu insanları bu faşizan yaklaşımla hizaya sokmaya çalışanlar yanılmaktadır. Biz, omuz omuza durarak, bu çağdışı uygulamalara geri adım attıracağımızı herkes bilmelidir.

15 Ocak 2017 günü Antakya Eğitim Sen’den iki kişi ihraç edilmiştir. Ardından Antakya ve Arsuz’dan birer arkadaşımız açığa alınmıştır. Samandağ Eğitimsen Temsilciliğinden ise üç arkadaşımız on üç günlük gözaltı sürecinden sonra yine gerekçesiz görevlerinden uzaklaştırılmışlardır. Bir diğer idareci arkadaşımız da 1.dönem karne günü, sosyal paylaşımları bahane edilerek görevinden uzaklaştırılmıştır.

Bu arkadaşlarımız eğitim öğretimi aksatan hiçbir fiili durumu olmadığı halde, bu cezalarla itibarsızlaştırmanın hiçbir hukuki nedeni yoktur. Bu hukuksuz uygulamanın son bulmasını ve arkadaşlarımızın görevlerine, öğrencilerine dönmelerini istiyoruz.

Ayrıca başka bir memleketten dönem başında bizim memlekete tayin ile gelen üyelerimize, dün itibarı ile bir kısmına  1/30 maaş kesim cezası teklifi ve bir kısmına  kademe durdurma cezaları verilmiştir.  Yine 21 Mart 2017 tarihi itibariyle Antakya’da memur olarak çalışan Eğitimsen üyelerine soruşturma gereği il dışına atandıkları,  yani SÜRGÜN edildikleri kendilerine tebliğ edilmiştir. Bir arkadaşımız Karabük’e diğer arkadaşımız ise Giresun’a dönem sonunda gidecekleri bildirilmiştir. Bu saldırılar bitmedi ve bitmeyecek. Bizim de umudumuz, direngenliğimiz bitmedi bitmeyecektir.

EĞİTİMSEN olarak bu faşizan uygulamalar bize diz çöktürmeyecektir. Biz gücümüzü sarsılmaz mücadele tarihimizden alıyoruz. Ama siz gücünüzü geçici siyasi iktidarınızdan aldığınızı ve yıkılmak üzere olduğunuzu keyfi uygulamalarınızla ortaya koymaktasınız.

Kralları, padişahları aratmayan bu uygulamalarınızla, kendinizden olmayanların, size biat etmeyenlerin umutlarını karartmaya, yaşantılarını parçalamaya, toplumun refleks hücrelerini yok etmeye çalışmanız korkunuzun büyüklüğünü göstermektedir.

İlçemizde, ilimizde ve tüm ülkemizde mağdur olan tüm eğitim emekçilerinin görevlerine iade edilmelerini yetkili makamlardan talep ediyoruz. Bu yanlıştan en kısa zamanda dönüleceğini umuyoruz. Gücümüz Birliğimizdir”dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı