ÜROLOJİ UZMANI OP. DR. ESER HELVACI’DAN CİDDİ, UYARI! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ÜROLOJİ UZMANI OP. DR. ESER HELVACI’DAN CİDDİ, UYARI!

Bu haber 13 Şubat 2019 - 10:03 'de eklendi ve 764 kez görüntülendi.


“Böbrek balık gibidir. Su kesilirse kum, taş ve ondan sonra gelecek bütün sıkıntılar ortaya çıkabilir…”

Samandağ’da kısa süre önce hizmete giren ve adından sıkça söz ettiren Özel Samandağ Deniz Hastanesi kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Eser HELVACI hasta kabulüne başladı.

Helvacı açıklamasında: “Ben aslen Defne İlçesine bağlı Harbiye Mahallesi’ndenim. 10 yıllık bir doktorluk hayatım var. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi mezunuyum. Mersin Üniversitesi’nde de Üroloji dalında 5 yıllık bir eğitim aldım. Sivas’ın Şarkışla ilçesinden Özel Samandağ Deniz Hastanesi’ne geldim.

Bu güne kadar sayısız hastaya hizmet ettim. Hayat görüşü olarak benim için en önemli şey emektir. Mesai saati kavramına karşıyım. Hastalar bize 24 saat boyunca ulaşabilirler. Genel anlamda ürolojiden bahsedecek olursak hastalar bize; Böbrek, prostat, erkek üreme sistemi, yumurtalıklar, idrar torbası, böbrekten çıkan kanallar ve bunlara benzer hastalıklarda hiç çekinmeden bize başvurabilirler. İdrar, kaçırmalar, cinsel problemler, işeme sıkıntıları, üreme ile ilgili sıkıntılar, erkeklerde üreme ile ilgili testis ağrıları, idrar yolu enfeksiyonları idrar torbasındaki her türlü düzensizlik bu gibi durumlarda hastalarımız bizlere başvurabilirler. Her zaman hastalarımızın yanında olacağız.

Bu aylarda kesinlikle terleme olmadığı hastalarımıza önerim su içmeyi bırakmasınlar. Çünkü böbrek balık gibidir. Su kesilirse kum, taş ve ondan sonra gelecek bütün sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bol su içmeleri önerimizdir.

Bugüne kadar çalıştığım ilçelerde yoğun çabalar sarf ettim. Şarkışla bölgesinde Üroloji uzmanı olmadığı için 4 ilçeye birden bakıyordum ve günde en az 100 hastayı muayene ediyordum. Çalıştığım ilçelerde kaymakamlık ve idari birimler tarafından plaket ve teşekkür belgeleri ile ödüllendirildim. Bu da güzel bir duygu işinizin takdir edilmesi sizi her zaman mutlu eder. Hastalarımız bizimle tanıştıktan sonra eminim görüşleri değişecektir. Hastalarımıza en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Samandağ çok güzel bir memleket ve bana uzak bir yer değil. En az Harbiye kadar çok seviyorum Samandağ’ı ve şuan buraya yerleşmiş durumdayım. Samandağ halkına hizmet etmek benim için bir onurdur. İstedikleri zaman gece geç saatlerde bile hiç çekinmeden bana ulaşabilirler” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı