UNUTULMAYA YÜZ TUTAN BİR EMEKÇİLİK; FİDE ŞAŞIRTMA « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

UNUTULMAYA YÜZ TUTAN BİR EMEKÇİLİK; FİDE ŞAŞIRTMA

Bu haber 03 Mart 2017 - 12:13 'de eklendi ve 343 kez görüntülendi.

 

İlçemiz halkı, yüzlerce yıldır ekmeğini tarladan, denizden, bağdan bahçeden çıkaran bir halk.

Halkımız, son yıllarda yurtdışına olan mahkumiyet, kültürel değerleri yok eden asimilasyon gibi tehlikelerle karşı karşıya iken, halkımızın içinde bu tehlikelere karşı direnen, unutulmaya yüz tutmuş bir emekçiliği icra eden vatandaşlar objektiflerimize takıldı. Unutulmaya yüz tutan emekçilik fide şaşırtma(tşıyşer).

Bu emekçiliği yapan vatandaşlar, ”teknolojinin gelişmesi ile insan emeğinin yok olmaya yakın olduğunu belirtirken, işsizliğin artması da çabası oldu.” ifadelerini kullanırken, fide şaşırtmasını(tşıyşer) hem kendileri tarlaya ekmek için hem de fideleri satmak için yaptıklarını söylediler.

Kış aylarının soğuğuna aldırmadan torbalara dikerek fideleri şaşırtan emekçi vatandaşlarımız, ekmeklerini eğilip bükülmeden, alın terleri ile her işi yapabileceklerini, fakat bu işin unutulmaya yüz tutmuş olması, teknolojinin insan emeği önüne geçmesi kendilerini üzdüklerini ifade ettiler.

Haber-foto:Nazlı hüzmeli