logo

reklam

ÜMMETOĞLU’NA VEDA…

İlçemizde yaklaşık 6 yıldır Samandağ Vergi Dairesi Müdürü olarak görev yapan Ferhat Hacı Ümmetoğlu’nun, Balıkesir’ in Ayvalık İlçesine tayininin çıkması nedeniyle Ümmetoğlu’na Serbest Muhasebeciler Derneği tarafından veda yemeği düzenlendi.

Gerçekleşen veda yemeğinde İlçemizden ayrılacağı için üzüntü duyduğunu belirten Hacı Ümmetoğlu konuşmasında; “6 yıl ne çabuk geçivermiş. Baki kalan bu kubbede hoş bir veda imiş. Ayvalık Vergi Dairesi Müdürü olarak atanmam nedeniyle; Sevgi, barış, kardeşlik, huzur ve hoşgörünün merkezi, memuriyet ve idarecilik hayatımın en rahat ve en güzel günlerini geçirdiğim Samandağ’dan ayrılık zamanı yaklaştı. Samandağ’da görev yaptığım ve nasıl geçtiğini anlamadığım 6 yıl boyunca bana desteklerini esirgemeyen başta Vergi Dairesi Başkanım Sayın Nazmi Erol üstad ve Grup Müdürü sayın Seyit Yaşar üstad, yine grup müdürlerimiz sayın Ahmet Tecimen, sayın Namık Orhan, sayın Metin Yılmaz üstadlara, İl merkezi ve ilçelerde görev yapan Müdür, Vergi Dairesi Müdürü ve Müdür yardımcısı arkadaşlarıma, Samandağ’da beraber çalıştığım vefakar ve cefakar mesai arkadaşlarıma, daire amiri arkadaşlarıma, SMMM arkadaşlarıma, oda başkanlarımıza, sivil toplum örgütü temsilcilerine, mükelleflerimize, dostlarım ve tüm Samandağ halkına; Sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım. 6 yıllık görev süremde sürçü lisan etmişsem affola. Hakkınızı helal edin. Samandağ “Samandağ’ı bilmeyenler, tanımayanlar ve önyargıyla bakanlar için söyleyebileceğim tek cümle. Samandağ Anlatılmaz Yaşanır.” İfadelerine yer verdi.

Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Derneği Başkanı Gül Oruç, Samandağ Vergi Dairesi Müdürü olarak görev yapan Ferhat Hacı Ümmetoğlu’nun tayininin çıkması üzerine duyduğu üzüntüyü dile getirerek konu üzerine bir açıklamada bulundu.

Oruç açıklamasında; “Başta bugün toplanmamıza vesile olan saygı değer müdürümüz ve eşi olmak üzere tüm değerli misafirlerimize şahsım ve Samandağ mali müşavirleri adına hoş geldiniz diyorum.

Son bir ay içinde Müdür Bey’in tayininin çıktığını bilen kişilerin en çok kurduğu cümleler

– “Benim arkadaşım gidiyor,arkadaşım  şimdi ne yapacağım?”

-“Valla biz arada bir gidip kahvesini içip derdimizi anlatıyorduk, sağolsun hep yardımcı oluyordu”

-“Samandağ’a bir daha böyle biri gelmez” bunlar sadece yazarken aklıma gelen bir kaç cümle.

Ben sadece meslektaşlarımız adına değil tüm Samandağ halkı adına teşekkür ediyorum, çünkü siz sadece başarılı bir amir değil; aynı zamanda bir sırdaş, arkadaş ve herkes için aileden biri olmuşsunuz.   En önemlisi ulaşılabilir bir devlet adamı olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum

Samandağ’da en az 30 eviniz var bilin, her zaman başımızın üstünde yeriniz var, her zaman bekliyoruz. Sizi hiç bir zaman unutmayacağız, siz de bizi unutmayın.Yeni görev yerinizde basarılar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?