ÜST REKLAM

logo

reklam

Ümit Sağaltıcı ŞEKERLİ SOL


Ümit Sağaltıcı
deneme01@hotmail.com

 

 

Basın, yönetimin bir parçasıdır bu sistemde. İster yerel belediyeler olsun, isterse ülkeyi yöneten iktidar olsun, yönetimin bir parçası olan basının ‘’demokrasi’’ mücadelesi iddiası yalnızca bir ikiyüzlülüğü sergiliyor.

12 Eylül öncesi sistemle uzlaşmaz çelişkisi olanlar, bugün reformist-uzlaşmacı oldular. Samandağ’da göz, göre göre her yanımız bir anda ‘’şekerli reformist uzlaşmacı solcular’’ la doldu.

Biliyorum, hepsi arkadaşımdı. Çoğu ile birlikte haber yapmışlığımız, birlikte çay kahve içmişliğimiz var. Bazıları ile de derin muhabbetlerimiz, tartışmalarımızda zamanında oldu.

Hep söylerdim ve söylemeye hala devam ediyorum: İmambayıldı, yaprak sarmasıyla birlikte, bu bölge toprakları mutfağının bir harikasıdır.

Zeytinyağına dayanıyor; bu nedenle Türkmen ya da Türk değil Anadolu mutfağına ait oluyor.

Bu arkadaşların çoğu yerel basına patlıcan olarak geliyorlar hayır sol patlıcan değil- şekerli sol olarak ve imambayıldı olarak sunum yapıyorlar ilçemize, yiyen oluyor mu?

HAYIR!

Şimdilerde yeni öğrendim yerel basın İmam bayıldıdan, patlıcan yapmayı beceriyorlarmış ama kendileri yemiyor kimse de yemiyor.

Kadın kolu oluyorlar,

Kültür kolu, sanat kolu oluyorlar. Bak şu patlıcan İmambayıldılara sen.

Yakında görürsünüz, bir bir dökülürler halkın huzuruna …

Solcu olmaktan aydın olmaktan çıktınız!

Yazıklar olsun!

Çok hoş oldunuz ama çok hoş..:))

İşlerimizi çok ama çok kolaylaştırıyorsunuz ki sormayın gitsin.

Benim sizinle ortak hiçbir yanım yok. Bunu bildiğinizi sanıyorum ancak tekrarlıyorum.

İnsanlar gece patika yolda, şehir yollarında sokak ve caddelerinde yollarını kaybedince gökteki yıldızlara bakyor ve buna göre yönlerini saptıyorlar.

Ben de tereddüde düşünce size bakıyorum.

Doğru yol, sizin tam tersinizdir.

Bilinmesinin pek çok açıdan yararlı olacağını düşündüm. O yüzden bunları yazmak istedim.

Sizler, Samandağ da Veba ile Kolera arasında bir cennet kurmak sevdasındasınız.

Tutar mı dersiniz?

HAYIR!

Share
712 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MEMLEKETTE HAK, HUKUK ADALET VAR MI?

  17 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Bu üç kavram varsa, iyi yoldayız, başarı mutlak olacak. Bu kavramları Samandağ ilçesinde arayalım. Bizim ilçede var mı? Varsa, nerede saklanmışlar da bizler göremiyoruz? Ben bu yüce değerleri çok aradım. Merak ediyordum. Bulamadım. Örneğin; Şehir merkezinde bulunan ve davası 1991 yılından beri çözüm bekleyen Park sorununun yasa ve yönetmelik açısından beraber bakalım ‘’İlimiz Samandağ İlçesi Atatürk Mahallesinde kâin 1042,1998 ve 4241 sayılı parseller, Mahkeme kararlarıyla Park olarak ihdas edildi Hatay Valiliğinin 17.10.2018 tarih ...
 • KAPİTALİST SİSTEMDE ONUR, HAYSİYET VE ŞEREF; PARADIR

  15 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan / Sami Aslan İnsanlık Kapitalizm ile birlikte Basit yeniden üretimden (sanayi öncesi antik ve orta çağlardaki tarıma dayanan üretim) Geniş yeniden üretim  ( teknolojik sanayiye dayanan üretim) sistemine geçmiştir. Çok uluslu tekelci şirketler ve Bankalar sistemi olan KAPİTALİST sistem demek, GENİŞ YENİDEN ÜRETİM SİSTEMİ demektir. Geniş yeniden üretim demek yüzbinlerce işçi ile en son teknoloji kullanarak dağlar gibi yığılan matahlar (mallar) üretmek demektir. Dağlar gibi yığılan üretilmiş MATAHLAR’ın milli sınır...
 • ZEYTİNİN TARİHÇESİ VE FAYDALARI

  08 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Zeytin, çok yönlü bir kültür bitkisi olarak, Anadolu mutfak kültüründe binlerce yıldan bu yana birçok alanda kullanılır. Anadolu’da yaşayan eski medeniyetler, zeytin ve zeytinyağını, dini kutsamalarda, nazardan korunmada, birçok hastalığın tedavisinde kullanırlardı. Tüm dinlerde zeytin, bereket, barış, akıl, uzun ömür ve olgunluk gibi simgesel anlamlar taşır. Zeytin ağacı, ağır büyüyen, fakat oldukça uzun yaşayan bir ağaçtır. Gövdesi çürümeye karşı çok dayanıklıdır. Üstelik de ömrünü tamamladığında köklerinden yeni bir ağaç filizlenmekt...
 • YEMEĞİN AZI KARAR ÇOĞU ZARAR

  01 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Hz. Muhammed’in şu sözünü hiç aklımızdan çıkarmayalım: “ sofradan tam doymadan kalkınız.” Bu sözün değerini sağlıkçılar daha iyi bilir. Yemek yemekten anladığımız, karnımızı doyurmak anlamında midemizi doldurmaktır. Midelerimizi bir çöp kutusu gibi dolduruyoruz. Doygunluğa ulaştığında yani tam doluluk sağlandığında “doydum” diyoruz. Maalesef bunu destekleyen diğer olgu ise lezzet adı altında damak tadı dediğimiz, yediklerimizin tatlı, ekşi, acı,tuzlu olmasının ön plana çıkmasıdır.M.Ö.106 –M.Ö.43 yılları arasında yaşamış ...