ÜST REKLAM

logo

reklam

Ümit Sağaltıcı ŞEKERLİ SOL


Ümit Sağaltıcı
deneme01@hotmail.com

 

 

Basın, yönetimin bir parçasıdır bu sistemde. İster yerel belediyeler olsun, isterse ülkeyi yöneten iktidar olsun, yönetimin bir parçası olan basının ‘’demokrasi’’ mücadelesi iddiası yalnızca bir ikiyüzlülüğü sergiliyor.

12 Eylül öncesi sistemle uzlaşmaz çelişkisi olanlar, bugün reformist-uzlaşmacı oldular. Samandağ’da göz, göre göre her yanımız bir anda ‘’şekerli reformist uzlaşmacı solcular’’ la doldu.

Biliyorum, hepsi arkadaşımdı. Çoğu ile birlikte haber yapmışlığımız, birlikte çay kahve içmişliğimiz var. Bazıları ile de derin muhabbetlerimiz, tartışmalarımızda zamanında oldu.

Hep söylerdim ve söylemeye hala devam ediyorum: İmambayıldı, yaprak sarmasıyla birlikte, bu bölge toprakları mutfağının bir harikasıdır.

Zeytinyağına dayanıyor; bu nedenle Türkmen ya da Türk değil Anadolu mutfağına ait oluyor.

Bu arkadaşların çoğu yerel basına patlıcan olarak geliyorlar hayır sol patlıcan değil- şekerli sol olarak ve imambayıldı olarak sunum yapıyorlar ilçemize, yiyen oluyor mu?

HAYIR!

Şimdilerde yeni öğrendim yerel basın İmam bayıldıdan, patlıcan yapmayı beceriyorlarmış ama kendileri yemiyor kimse de yemiyor.

Kadın kolu oluyorlar,

Kültür kolu, sanat kolu oluyorlar. Bak şu patlıcan İmambayıldılara sen.

Yakında görürsünüz, bir bir dökülürler halkın huzuruna …

Solcu olmaktan aydın olmaktan çıktınız!

Yazıklar olsun!

Çok hoş oldunuz ama çok hoş..:))

İşlerimizi çok ama çok kolaylaştırıyorsunuz ki sormayın gitsin.

Benim sizinle ortak hiçbir yanım yok. Bunu bildiğinizi sanıyorum ancak tekrarlıyorum.

İnsanlar gece patika yolda, şehir yollarında sokak ve caddelerinde yollarını kaybedince gökteki yıldızlara bakyor ve buna göre yönlerini saptıyorlar.

Ben de tereddüde düşünce size bakıyorum.

Doğru yol, sizin tam tersinizdir.

Bilinmesinin pek çok açıdan yararlı olacağını düşündüm. O yüzden bunları yazmak istedim.

Sizler, Samandağ da Veba ile Kolera arasında bir cennet kurmak sevdasındasınız.

Tutar mı dersiniz?

HAYIR!

Share
777 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİGARA İÇMEK YA DA İÇMEMEK

  13 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Eğitimci Sami ASLAN, hazırladı… Uzun yıllar sigara içtiği için akciğer kanseri riski zaten çok yüksek olan birinin “sigarayı bırakması” fazla bir şey ifade etmez. Sigarayı bıraktıktan ne 1-2 sene, ne de çok daha uzun seneler geçse bile kanseri riski asla “sıfırlanmaz”. Bu durumdaki hastaların bir kısmı KOAH’la ilgili öksürük, balgam, nefes darlığı şikâyetleri üzerine sigarayı bırakmış olabilirler. Sigaraya bağlı KOAH gelişen hastalarda akciğer kanseri riski, sigara içip de belirgin KOAH belirtileri olmayanlara nispeten çok daha yüksekti...
 • SİYASET DEĞİL ÜRETİM YAPIN!

  08 Kasım 2019 Ekonomi, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Merhaba saygı değer okurlar. Arayı çok açtık, Bahar bitti kış geldi. Mevsimler geçte olsa değişti. Ama bu aralar, Mevsimlerden çok insanlar çabuk değişiyor. Cenazeye gittiğimiz zaman, üç günlük dünya, iyilik yapana, iyilikle anılana ne mutlu deriz. Veya şu üç günlük dünyada, bir karış topraktan başka ne alacağız ki deriz. İnsan ameli ile anılır deriz. Herkes İyilik Ve Ahiretten Dem Tutar! Ama hiç kimse bunu uygulamaz. Hiç birimiz! Herkes kendi menfaati doğrultusunda hareket eder. Kardeş, kardeşini, Baba Evladını, Evlat Baba Annesini ...
 • YAŞAMIN TEMELİ TOHUM VE TARIM

  08 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Türkiye’de bir çok konuda olduğu gibi açlık konusunda da net, güvenilir veriler yok. Ancak yaşanan ekonomik sorunlar, halkın alım gücünün zayıflaması ile tahminen nüfusun yüzde 20’si yoksul kabul ediliyor. Yoksul nüfus oranı kırsal bölgelerde daha yoğun. Yaşamın temeli gıda,gıdanın temeli ise tohum ve tarımdır. Tarımdaki sorunları çözmeden gıda sorununu çözmek mümkün değil. Türkiye, sahip olduğu tarım potansiyeli, biyoçeşitliliği ile, dünyada en son açlık ve yoksulluk sorunu yaşayacak ülke konumundadır. Yanlış tarım politikaları ile,...
 • “AİLE İÇİNDE YEMEK SEÇEN, ÇOCUK İÇİN OLUMSUZ MODELDİR”

  08 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Sağlık, Üst Haberler, Yerel

  Çocuk Ergen ve Aile Danışmanı Oyun ve Aile Terapisti Pedagog Onur CAN ÖNCÜL, çocuklarda yemek yeme sorununa değindi. ‘Beslenme bir canlının gelişimi için gerekli olan doğal ihtiyaçlardan bir tanesidir’ diyen ÖNCÜL, yemek yemeyle ilgili problemlerin genellikle ilk çocukluk döneminde başladığı hatırlatmasında bulundu. “Beslenme ortamı” sağlıksız olduğu zaman çocuğun bu durumdan olumsuz bir şekilde etkileceğine işaret eden Çocuk Ergen ve Aile Danışmanı Oyun ve Aile Terapisti Pedagog Onur CAN ÖNCÜL, konuşmasının devamında, “bu doğal ihtiyaç...