logo

reklam

ULUSLARARASI SERTİFİKA, ADA’NIN ELLERİNDE

 

Ada, Üniveristy Of West London Sertifika Sınavını Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Merkezi’n de aldığı eğitimle kazandı…

İlçemizde faaliyette olan Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Merkezi’nin başarılı öğrencilerinden Ada Çakmak, Adana’da düzenlenen Üniveristy Of West London Sertifika sınavında başarı göstererek sertifika almaya hak kazandı. Ada’nın başarısıyla gurur duyduğunu ifade eden Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Merkezi kurucusu Songül Yüce, Ada’nın Uluslararası geçerliliği olan bir sertifika kazandığını kamuoyuyla paylaştı.

Samandağ Bale Jimnastik ve Müzik Merkezi kurucusu Yüce; “öncelikle başarı göstererek sertifika sınavını kazanan Ada’yı tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Her sene düzenlenen sertifika programına Samandağ Bale öğrencilerini en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Şuan bu programa hazırlanan 10 öğrencimiz mevcut. Programa hazırlanan öğrencilerimizin başarı göstereceklerine inancımız sonsuz. Öğrencilerimizin akademik ve bilimsel düzeyde piyano eğitimi almalarını sağlayan bu program İngiltere’de bulunan bir üniversite’nin müzik eğitiminde kullandığı materyallerle veriliyor. Verilen sertifikalar Uluslar arası geçerliliğe sahiptir. Öğretmenimiz Diren Büyükkaya, öğrencilerini büyük bir özveri ve çaba ile sertifika sınavına hazırlıyor. Bu anlamda öğretmenimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Yüce açıklamasının devamında; “Piyano eğitim başlama yaşı 4’tür. Piyano eğitimi çocuğun parmak kaslarını ve sayısal zekâsını geliştirir. Konsantrasyon süresini arttırır. Beynin sağ ve sol merkezini çalıştırır. Vücut koordinasyonunu geliştirir. Balo merkezimizde piyanonun yanında bağlama, gitar, keman, drama, yoga, meditasyon ve bale kurs kayıtlarımız devam etmektedir. Sanatçı toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ilk ışığı duyan insandır.” Dedi.

Her anında yanında olan ve başarısından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Ada’nın babası Tarık Çakmak, kızı Ada’nın çabası ve öğretmenlerin özverisinden dolayı onlara çok teşekkür ettiğini belirterek bir açıklamada bulundu.

Çakmak, “İnsanların bazı yetenekler karşısında doğuştan algıları açıktır. Bu algıların eğitim ile desteklenmediğinde köreldiğini hayatın her alanında görmekteyiz. Bu anlamda çocuklarımıza gereken eğitim desteğini sağlamaktan kaçınmamalıyız.

 

Bizde kızımız Ada’nın müzik eğitiminde hiçbir şeyden kaçınmadık. Tek dileğimiz onun başarılı, özgüvenli ve geleceği parlak bir insan olmasıdır. Kızım iki yıldır piyano dersi alıyor. Bu program eğitimini ise 6-7 aydır alıyor. İngiltere’den gelen program temsilcileri bu işi büyük bir disiplinle yapıyor. Bu anlamda başarı, disiplin ve kararlılıkla elde edilir. Kızım Ada’da başarmak için disiplinli ve kararlı bir şekilde yoluna devam etti. Çocuklarımızın sanata yönlendirilmesi, geleceğe yönelik sanatsever ve yaratıcı bireyler oluşturma noktasında çok önemlidir” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

 

 

 

Share
455 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?