ÜST REKLAM

logo

reklam

ULUSLARARASI KORUMA VE MÜLTECİLERE YAKLAŞIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Türkiye Barolar Birliği, UNHCR ve UNDP ortaklığı ile yürütülen ve pilot barolar arasında Hatay Barosunun bulunduğu projenin; “Uluslararası Koruma ve Mültecilere Yaklaşım Eğitimi” Hatay Barosu ev sahipliğinde Hatay ve Kilis Barolarından 130 meslektaşımızın katılımı ile Antakya Anemon otelde başladı.

Eğitimin açılış konuşmasını Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez yaptı.

Otomasyon Sistemi Kullanım Kılavuzu konusu Çağrı Fidan tarafından, Mülteci Müvekkillere Yaklaşım Eğitimi konusu Av. Musa Toprak tarafından, Uluslararası Mülteci Hukukunun Temel İlkeleri ve 1951 Sözleşmesi Altında Mülteci Tanımı ve Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma Usulleri, Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma Kapsamında Haklar ve Yükümlülükler konuları Nilay Arkün tarafından sunulacak.,

Eğitimin İkinci gününde ise Sınırdışı, Ülkeyi terke davet, İdari Gözetim ve Sınır dışı ve Geçici Tedbir, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi İçtihadı Işığında İdari Gözetim ve Sınır dışı ve Acil Başvuru konuları Av. Tuğçe Duygu Köksal tarafından, Uygulamada Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri, Mültecilerle İlgili Olarak Medeni Hukuka ve İş Hukukuna İlişkin Konular, Kadın ve Çocukların Korunması konuları Av. Şafak Yılmaz tarafından sunulacak.

Haber Merkezi

 

 

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?