ÜST REKLAM

logo

reklam

ULU ÖNDERE ÇELENK SUNULACAK

Ulu önder Atatürk’ün ölümünün 80. Yılı Anma töreni 10 Kasım dolayısı ile yarın saat 08.30’da Hükümet Konağı Bahçesinde Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreninin gerçekleşeceği belirtildi.

Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasına müteakip saygı duruşu saat 09.05’te 2 dakika müddetle Kaymakamlıkça verilecek sirenle başlayacak sonra Kuşlanı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Umut Berrak yönetiminde İstiklal Marşı söylenecek ve bayraklar göndere çekilecek, daha sonra yarıya indirileceği belirtildi.

Çelenk sunumunun ardından Anma Töreni Samandağ Kültür Merkezinde 12 Kasım 2018 tarihinde saat 9.30’da düzenleneceği belirtildi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı dolayısı ile Samandağ Kaymakamlığı sirenlerin çaldırılması noktasında bir duyuru yaptı.

Samandağ Kaymakamlığı tarafından yapılan duyuruda; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ölümünün 80. Yılı nedeniyle 10 Kasım 2018 tarihinde saat 09:05 (saatler TRT Haber Kanalına göre ayarlanacak)’de İlimiz merkez ve ilçelerde bulunan tüm elektrik-elktronik/mekanik ve belediye ses yayın sistemi cihazlarına bağlı tüm sivil savunma sirenlerinin iki (2) dakika süre ile sarı ikaz sesi çaldırılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi uygun olacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

Share
255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?